هشدار انتخاباتی رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی به شهرداران

به گزارش آدینه پرس:موسی خلیل اللهی روز یکشنبه در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان با تاکید بر اینکه مدیران و شهرداران مناطق در تبریز و سایر شهرهای آذربایجان شرقی باید از دخالت در امور انتخابات خودداری کنند، اظهار داشت: در غیر این صورت بر اساس قانون با متخلفان قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی یادآوری کرد: هر گونه دخالت اعضای شوراهای اسلامی شهر در امور اجرایی خلاف قانون است و بر این اساس حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در برخی محلات و موقعیت ها در اذهان عمومی شائبه دخالت در امور اجرایی و انجام اقدامات تبلیغاتی را به ذهن متبادر می سازد.

خلیل اللهی با تاکید بر لزوم هماهنگی، برنامه ریزی و پیشگیری به موقع از وقایع انتخاباتی به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، ادامه داد: برگزاری انتخاباتی سالم و قانون مند با مشارکت حداکثری یکی از اهداف اساسی دستگاه قضایی است و در این زمینه تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی و تا زمان برگزاری و پایان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، به اعضای شوراهای فعلی که کاندیدای انتخابات آینده شورا شده اند، توصیه می شود تا از انجام چنین اقدامات و حضور در چنین موقعیت هایی به جد پرهیز کنند.

وی با تاکید بر جرم تلقی شدن استفاده از امکانات دستگاه های دولتی و عمومی به نفع کاندیدای خاص، گفت: هر گونه تبعات ناشی از دخالت مدیران و شهرداران مناطق در امور انتخابات متوجه خود آنان است.

م/٥٩

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.