همه‌ی افراد بدون بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند/تشریح چگونگی دریافت دفترچه بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت آذربایجان شرقی از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت برای همه‌ی افراد بدون بیمه خبر داد و نحوه‌ی دریافت دفترچه بیمه سلامت را نیز تشریح کرد.

به گزارش پایگاه نه: محمدحسین امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس قانون بیمه همگانی جمهوری اسلامی ایران، دولت مکلف است تا افراد فاقد بیمه را تحت پوشش قرار دهد و دولت‌های مختلف نیز قدم‌های هم مختلفی برداشته‌اند.

 

وی ادامه داد: دولت سیزدهم هم قدم نهایی را برداشت و ۵.۵ میلیون نفر از افراد جامعه را که تحت پوشش بیمه نبودند، بیمه کرد و اکنون صددرصد افراد جامعه تحت پوشش بیمه هستند.

 

امیرپور خاطرنشان کرد: بیمه سلامت با ۹۱ دفتر پیشخوان طرف قرارداد دارد و افراد می‌توانند با مراجعه به این دفاتر یا شماره‌گیری ستاره ۱۶۶۶ مربع از وضعیت پوشش بیمه‌ای خود اطلاع یافته و یا به سامانه‌ی خدمات شهروندی مراجعه و وضعیت دهک بندی و پوشش بیمه‌ای خود را مشاهده کنند.

 

وی یادآور شد: براساس آمار و اطلاعات وزارت رفاه، افراد تحت پوشش دهک‌بندی شده‌اند که حق بیمه برای دهک یک، دو و سه رایگان، چهار ۱۰ درصد، پنج و شش ۲۵ درصد، هفت و هشت ۵۰ درصد و نه و ده ۱۰۰ درصد است.

 

وی بیان کرد: این پوشش یکساله بوده و افرادی که به نوع دهک‌بندی خود اعتراض دارند، به صورت سه ماهه و رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و در این سه ماه دهک‌بندی رایگان انجام شده تا وضعیت مشخص شود.

 

معاون بیمه و خدمات سلامت آذربایجان شرقی در پایان اضافه کرد: تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه هستند، در درمان سرپایی ۷۰ درصد و درمان بستری ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بر عهده بیمه است و دوره‌ی انتظار هم شامل آنها نمی‌شود.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.