هنرمندان نقره‌کار آذربایجان‌شرقی ساماندهی می‌شوند

به گزارش آدینه پرس:احمد حمزه زاده روز دوشنبه در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان حکاکی روی نقره و طرح نقره آذربایجان شرقی، تشکیل انجمن حرفه‌ای هنرمندان این رشته را عاملی موثر در پیشبرد اهداف و تسهیل روند فعالیت آن‌ها عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در استان بیش از ۷۰۰ هنرمند به فعالیت در حوزه حکاکی روی نقره و طرح نقره مشغول هستند، لذا تشکیل انجمن حرفه‌ای هنرمندان این رشته هنری، گامی روبه‌جلو برای تسهیل فعالیت این صنف است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با تاکید بر حمایت از فعالیت‌های هنرمندان فعال این حوزه خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس و نمایندگان استانداری نیز برای تسهیل فعالیت و موضوع بیمه هنرمندان این حوزه اعلام آمادگی کرده اند.

 

حمزه زاده گفت: با تشکیل انجمن حرفه‌ای هنرمندان حکاکی روی نقره و طرح نقره امکان پوشش سه هزار نفر به همراه خانواده‌ها فراهم می شود که به‌واسطه این اقدام روند فعالیت هنرمندان با رونق بیشتری ادامه خواهد یافت.

 

وی اظهار کرد: آموزش جامع به علاقه‌مندان و گسترش فعالیت این هنر اصیل در استان از جمله اقداماتی است که با تشکیل این انجمن توسط هنرمندان عضو انجام می شود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.