هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است

به گزارش آدینه پرس: داود قاسم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص علل آلودگی هوای کلانشهر تبریز اظهار کرد: مازوت سوزی نیروگاه تبریز، سکون هوا، سردی هوا و منابع متحرک مثل وسایط نقلیه شهری، از جمله عوامل اصلی آلودگی هواست.

 

وی با بیان اینکه اکنون متوسط شاخص کیفیت هوای تبریز برابر با ۱۱۹ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است، ادامه داد: امسال با احتساب آلودگی امروز در مجموع چهار روز هوای تبریز آلوده بوده است.

 

قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری، استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.

 

وی اضافه کرد: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

 

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.