وجود ۱۶۷ واحد در حال ساخت و نصب ماشین آلات در شهرک صنعتی شهید سلیمی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد: وجود ۱۶۷ واحد در حال ساخت و نصب ماشین آلات در شهرک صنعتی شهید سلیمی

به گزارش آدینه پرس ،سید مرتضی نیرومند اسکویی در گفت‌وگو با خبرنگاران  افزود: تعداد ۲۸۱۲۱ نفر د پر شهرک شهید سلیمی به صورت رسمی و مستقیم مشغول کار بوده و ۷۵ واحد نیز غیر فعال است که تلاش برای فعالیت مجدد آن‌ها در جریان است.
وی در خصوص ظرفیت‌ها و کمبودهای شهرک صنعتی شهید سلیمی، گفت: استقرار در منطقه‌ی دشت، بدون عارضه طبیعی، ایجاد واحدهای صنعتی در یک سطح صاف و هموار به سهولت امکان پذیر بوده و از مزیت‌های این شهرک است.
وی افزود: قرار گیری در کنار بزرگراه تبریز – آذرشهر و آزادراه تبریز – ارومیه مزیت دیگر شهرک صنعتی شهید سلیمی به شمار می‌رود.
نیرومند وجود خطوط فوق توزیع برق و پست سه راهی ممقان را از دیگر مزیت‌های این شهرک صنعتی نام برد که امکان تامین انرژی برق شهرک را فراهم کرده است.
وی، قرارگیری در کنار خط انتقال آب زرینه رود و تامین آب شهرک از آن را که جزو بهترین آب‌های آشامیدنی جهان است از دیگر ظرفیت‌های شهرک صنعتی شهید سلیمی برشمرد.
وی ادامه داد: وجود دو مدل تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴۰۰۰ مترمکعب در شبانه روزی و نیز تصفیه خانه پیشرفته پساب به آب صنعتی با ظرفیت ۱۳۰۰ متر مکعب در شبانه روز از دیگر مزیت این شهرک صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی شهید سلیمی، استقرار این شهرک در اراضی بدون کاربری کشاورزی که ناشی از عقب روی دریاچه ارومیه طی سال‌های دیرین بوده است را از دیگر ظرفیت‌های این شهرک عنوان کرد که واحدهای بزرگ و مهم استان در آن مستقر شده و فاصله نسبتا نزدیک کلانشهر تبریز و شهرهای آذرشهر و ایلخچی دارند.
وی اظهار کرد : شرایط کرونایی تاثیری چندانی در شهرک صنعتی شهید سلیمی ایجاد نکرده و فقط در پاره‌ای موارد در وضعیت بحران موجب تعطیلی و کاهش نیروی کار در برخی واحدها شده است و در حال حاضر با رعایت شیوه نامه بهداشتی فعالیت‌های حداکثری در جریان است.
وی بیان کرد: در این شهرک بیش از ۶۵ واحد صادر کننده نمونه طی سال‌های اخیر معرفی شده و این شهرک در مساحت ۴۸۵ هکتار در حال توسعه فاز عملیاتی است و هیات مدیره هم قسم شده‌اند تا شهرک را به جایگاه شایسته آن برسانند و با پیگیری‌های انجام یافته پست فوق توزیع شهرک با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات در حال تکمیل است.
وی ادامه داد: آسفالت معابر شهرک روکش و بازسازی شده و تداوم خواهد داشت و فضای سبز شهرک در حال بازسازی و توسعه بوده و زیباسازی شهرک نیز به صورت ویژه پیگیری می‌شود.
نیرومند افزود: همیشه با اقدامات انجام یافته در کنترل آلودگی خروجی فاضلاب واحدها و مشارکت در ارتقای تصفیه خانه گام مهمی در موضوع زیست محیطی شهرک برداشتند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، وی گفت: تلاش داریم قطار مسافربری که نقش ویژه‌ای در حمل و نقل کارگران و کاهش ترافیک جاده آذرشهر خواهد داشت برقرار کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.