وزارت کشور با اختصاص فاینانس به خط۲ قطار شهری تبریز موافقت کرد

شهردار تبریز گفت: با پیگیری های مدیران استانی، وزارت کشور با اختصاص فاینانس به خط۲ قطار شهری تبریز موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: یعقوب هوشیار در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر افزود: این موافقت نامه با امضای رئیس جمهور به بانک مرکزی ابلاغ شده است و از سوی استاندار آذربایجان شرقی، نمایندگان استان در مجلس و مدیران شهری برای جذب آن پیگیری لازم انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حدود هشت هزار میلیارد تومان منابع فاینانس برای قطارشهری تبریز جذب می‌شود، اظهار کرد: مدیریت شهری تلاش می‌کند پنج ایستگاه خط ۲ قطارشهری را در ۲ سال آینده تکمیل کند.

 

شهردار تبریز با اشاره به هدف گذاری شهرداری تبریز برای اتمام حفاری تونل‌های خط ۲ تا پایان سال ۱۴۰۲ گفت: سقف ۲ ایستگاه این خط در مسیر قراملک تا استانداری ساخته شده است.

 

هوشیار، ادامه داد: دولت تاکنون ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای پروژه قطارشهری تبریز پرداخت کرده است و اخذ ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان منابع دولتی ابلاغ شده در این راستا نیز پیگیری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در یک ماه اخیر نوسانات ارزی، عملکرد سازمان قطارشهری را تحت تأثیر قرار داده است، یادآور شد: در شرایط فعلی هیچکدام از فروشندگان مصالح، فروش ندارند اما تلاش می‌شود مطابق زمان بندی روند اجرای این پروژه ادامه یابد.

 

هوشیار، با اعلام اینکه ایستگاه «قونقاباشی» خط یک قطارشهری تبریز تا ۱۰ روز آینده و همزمان با نیمه شعبان به بهره برداری می‌رسد، افزود: این ایستگاه در زمینی به مساحت بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع و ۲۵ متر پایین‌تر از سطح زمین احداث شده و در طراحی آن از معماری سنتی و مکتب هنری آذربایجان استفاده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.