وزیر دفاع: در حوزه رزم زمینی به دستاوردهای چشمگیری دست یافته‌ایم

به گزارش آدینه پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه دستاوردها و پیشرفت‌های وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی از آخرین تجهیزات و تسلیحات ویژه رزم زمینی بازدید کردند.

 

در این بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نشستی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بررسی مهمترین مسائل دفاعی و امنیتی کشور و منطقه و روند پیشرفت دفاعی و تجهیز نیروهای مسلح پرداختند.

 

سرتیپ امیر حاتمی، هدف از برپایی اینگونه نمایشگاه‌های دفاعی را قدرت افزایی نیروهای مسلح و تعمیق عمق راهبردی کشور در تمامی ابعاد دفاعی و نظامی برشمرد.

 

وی تقویت و ارتقای قدرت موشکی را به عنوان هدف نخست وزارت دفاع در برنامه‌ریزی‌های خود عنوان کرد و از تقویت حوزه‌های پدافند هوایی، رزم هوایی، دریایی و زمینی به عنوان دیگر اولویت‌های صنعت دفاعی یاد کرد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت راهبردی حوزه رزم زمینی در جنگ‌ها و نبردها خاطرنشان کرد: حوزه رزم زمینی از آن جهت حائز اهمیت است که این حوزه تثبیت و تعیین کننده قدرت دفاعی هر کشور در صحنه و میدان نبردها است و بحمدالله در سال‌های اخیر توانستیم در حوزه رزم زمینی به ویژه در حوزه موشک‌های ضد زره، زمین به زمین، …. بمب‌های هدایت شونده، خودروهای تاکتیکی، سلاح‌های هوشمند و… و. به دستاوردهای بسیار چشمگیری دست یابیم.

 

حاتمی یکی از برجستگی‌های صنعت دفاعی را تامین نیازهای متنوع و پیشرفته نیروهای مسلح در دوران فشار تحریم‌های حداکثری و ظالمانه دانست و تصریح کرد: با هدایت‌های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تعامل بسیار مطلوبی با سازمان‌های نیروهای مسلح به ویژه با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های سراسر کشور برقرار کرده شده است و سعی کرده‌ایم از همه ظرفیت‌های ملی برای تامین قدرت حداکثری بهره‌مند شویم.

 

وی به همکاری‌ و تعامل صنعت دفاعی با سایر صنعت کشور و حوزه‌های غیرنظامی اشاره کرد و افزود: با تشدید تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه، توانستیم از سرریز فناوری‌های پیشرفته دفاعی، کمک‌های شایان توجهی را به حوزه‌های غیرنظامی نظیر خودروسازی، صنعت نفت و پتروشیمی، ریلی، مخابرات، معادن و… و. ارائه دهیم و با این سیاست بخشی از فشار تحریم‌ها بی‌اثر شد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله با اختصاص منابع و اعتبارات لازم در سال جاری بتوانیم به بهترین شکل در تحقق شعار سال همچون گذشته پیشگام و پیشرو باشیم.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.