;

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آذربایجانی کیست؟

به گزارش آدینه پرس , در راستای معرفی سامانه ای از سوی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب، برای مشارکت مردم در معرفی اعضا و مدیران دولت سیزدهم جمعی از مسئولان و فعالان ستاد آیت‌الله رئیسی در شمالغرب کشور با تنظیم یک نامه خطاب به رئیس‌جمهوری منتخب «علی جلیلی» سیاستمدار مستقل و نماینده سابق مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی را جهت تصدی پست وزارت ورزش و امور جوانان در دولت سیزدهم پیشنهاد دادند.

در این نامه آمده است: اطمینان امضاکنندگان این نامه از شایستگی «جلیلی» پس از بررسی رزومه علمی، اجرایی، مدیریتی و فعالیت های ایشان در قوای مختلف از جمله مجریه و مقننه حاصل شده است و یکی از دلایل متعددی که این ستادها از شایستگی ایشان برای این سمت اطمینان دادند، کارنامه درخشان علمی و عملی وی در زمینه امور ورزشی و جوانان است.
در ادامه این نامه نوشته شده است: با توجه به رویکرد و روحیه «جلیلی» در تعامل با جوانان این اطمینان وجود دارد که ایشان توانایی دمیدن نفس تازه به کشور و به طور خاص جوانان که مدنظر حضرتعالی است را دارد.
«ایشان قهرمانی در ورزش، خدمت در قوه مجریه و قوه مقننه، استادی دانشگاه دانشگاه علامه طباطبایی، کار در جهان صنعت، مدیریت عمومی، و مذاکره و برنامه ریزی را در وجود خود به صورت یکپارچه دارد و همه این ویژگی‌ها وی را برای خدمت به عنوان وزیر ورزش و جوانان تجهیز کرده است».
«بهرام علیشاهی مسئول ستاد مردمی آیت‌الله رئیسی در شمال‌غرب کشور و مشاور عالی ستادهای مردمی وی در کل کشور»، “علی مولوی رئیس ستاد یاران دهقان و حامیان رئیسی استان و رئیس ستاد مردمی فرزندان شاهد و ایثارگر آیت الله رئیسی در استان آذربایجان شرقی” ، «نبی نورپور رئیس ستاد جنبش عدالت و مهرورزی» و «احمد جلالی رئیس ستاد مردمی جبهه تحول و پیشرفت اسلامی ایران» از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.
علاوه بر آنها امضای شخصیت‌های دیگری چون رضا آسیابی، الله‌وردی دهقان نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نامه به چشم می‌خورد؛ نامه‌ای که شاید این بار نه فقط یک سیاستمدار بلکه یک فرد آشنا به ورزش و مسایل جوانان را جهت تصدی پست وزیر ورزش و جوانان نامزد می‌کند.
جلیلی را بیشتر بشناسیم
«علی جلیلی شیشوان» سیاستمدار مستقل، تئوریسین ورزشی و مربی و داور بین‌المللی تکواندو است که از یک سو نگاه روانشناختی به توسعه ورزش و شکوفایی استعدادهای جوانان دارد و از سوی دیگر به رونق اقتصادی از مجرای ورزش در گام دوم انقلاب معتقد است؛ وی که در دولت های قبلی جزو گزینه‌های تصدی پست معاونت وزیر ورزش و جوانان بوده و از قبول آن سرباز زده است، برنامه‌ای با ۳۰۰ بند اجرایی برای هدایت این وزارتخانه دارد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی که در مجلس دهم نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر بود، در امور وزارتی نیز فردی شناخته شده به شمار می‌رود تا جایی که پیش از این مشاور وزیر ، عضو شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضو کمیته خاص سازمان دانشجویان وزارت علوم، مشاور معاونت حقوقی، عضو هیات رئیسه و همکار فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی بوده است.
او هم‌اکنون در قوه مجریه به عنوان مشاور معاون حقوقی و امور مجلس و مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشغول به خدمت است؛ قهرمانی در ورزش، خدمت در قوه مجریه و قوه مقننه، استادی دانشگاه، کار در جهان صنعت و اقتصاد، مدیریت عمومی، آشنایی با قوانین ورزشی و مذاکره و برنامه‌ریزی در وجود «جلیلی» یکپارچه شده و همه این ویژگی‌ها دست‌در‌دست یکدیگر داده است تا او برای خدمت به عنوان وزیر ورزش و امور جوانان تجهیز شود و اکنون نیز جزو کاندیداهای وزارت ورزش و امور جوانان در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ مطرح است.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.