;

وزیر کشور: شهرداران بناهای ناایمن را شناسایی و اقدام قانونی کنند

وزیر کشور گفت: همواره قرار ما بر این استوار بوده که شهر تبریز در تمامی حوزه های اجتماعی و شهری الگوی سایر شهرها باشد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، احمد وحیدی ظهر امروز در جریان دومین سفر استانی رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی ضمن بازدید از پروژه های مختلف شهری تبریز در جلسه مشترک با مسئولان شهری اظهار کرد: امروز در تبریز شاهد اقدامات مطلوبی بودیم که در این خصوص از مجموعه شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز قدردانی و تشکر می‌کنم.

 

وحیدی با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در خصوص ساماندهی حاشیه نشینی تصریح کرد: در زمینه حاشیه نشینی در تبریز اقدامات مثبتی آغاز شده و در حال انجام است که دیگر شهرهای استان نیز باید برنامه های دقیقی در همین راستا تدوین کنند.

 

وی مهاجرت معکوس به روستاها را موجب کاهش میزان حجم حاشیه نشینی در شهرهای کشور دانست و افزود: در بافت‌های تاریخی و حاشیه شهرها نوعی بحران حاکم است و رسیدگی به این مسئله ارجحیت دارد.

 

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شهرداران باید سازه‌های نا ایمن را بررسی کرده و طی گرارشی این لیست به وزارت کشور معرفی شود و سپس مدتی برای رسیدگی توسط مالک معین خواهد شد و در غیر این صورت باید موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده شود.

وی با تاکید بر اینکه تمامی شهرها در خصوص تفکیک از مبدا پسمان باید گزارش دقیقی به وزارت کشور ارسال کنند، گفت: موضوع تفکیک از مبدا پسماند به تمامی شهرها ابلاغ شده است چرا که پسماند یکی از مسائل حائز اهمیت در کلانشهرها به شمار می رود.

 

یعقوب شهردار شهردار تبریز نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری تبریز در قالب قرارگاه مسکن احداث پنج هزار واحد مسکونی را هدفگذاری کرده است و از سوی دیگر یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز در شهرک جوانان احداث خواهد شد.

 

 

 

وی ادامه داد: تبریز دارای ۲۵۰۰ بافت ناکارمد و ۱۵۰۰ بافت فرسوده است و با مصوبه شورای اسلامی شهر و ماده پنج، تسهیلات ویژه ای برای تشویق ساخت و ساز در این بافت ها ارائه می شود.

 

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: مسیرگشایی های ۴۵ متری انقلاب و علی بقال و همچنین شهرک جوانان اقداماتی در زمینه ساماندهی حاشیه شهر تبریز به شمار می روند که در این زمینه امیدوارم ضمن هماهنگی با وزارتخانه های مربوطه، موضوع شهرک جوانان تسهیل یابد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رسول برگی افزود: یک هزار دستگاه تاکسی در تبریز نوسازی شده و همچنان ۵۸۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده در سطح شهر تردد می کنند که باید نوسازی شوند و در این بین خودروهای امدادی و آتش نشانی تبریز نیز فرسوده بوده و نیازمند نوسازی خودروهای امدادی شهر هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.