;

وضعیت قرمز است، به هم رحم کنید

به گزارش آدینه پرس: برای مقابله و پیشگیری از سرعت انتشار کرونا ، تسریع در واکسیناسیون، شرکت نکردن در تجمعات، گردهمایی‌ها، دورهمی ها، مراسم های عروسی، برگزار نکردن مراسم های ترحیم و عزاداری از نکات ضروری است.

 

در وضعیت کنونی انسانیت حکم می کند تا علاوه بر این که مراقب خود، خانواده و نزدیکانمان باشیم، رفتارهایی را از خود بروز ندهیم که سلامت دیگران را به خطر بیندازیم.

 

از آنجایی که سرعت شیوع سویه اُمیکرون بسیار بالاست همه باید به شیوه نامه های بهداشتی وسواس داشته باشیم؛ به خصوص اینکه مراحل واکسیناسیون کرونا را هر چه سریع تر تکمیل کنیم تا در زنجیره انتقال و مرگ هموطنانمان شریک نشویم.

 

با افزایش تعداد فوتی های روزانه کرونا به ۱۴۳ نفر در کشور و ۱۰نفر در آذربایجان شرقی، وظیفه وجدانی، شرعی و عقلانی هر فردی است که نسبت به جان هم وطنان خود احساس تکلیف و وظیفه کند و هر کس به سهم خود تلاش کند تعداد فوتی های کرونایی در حد مقدور به حداقل کاهش یابد.

 

۷۲۱ بیمار کرونایی در بیمارستان آذربایجان شرقی بستری و ۱۰ نفر فوت شدند

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۵ بیمار جدید در آذربایجان شرقی شناسایی شده که از این تعداد ۱۶۵ نفر بستری شدند. در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۵ بیمار جدید در آذربایجان شرقی شناسایی شده که از این تعداد ۱۶۵ نفر بستری شدند.

بهمن نقی زاده اظهار کرد: اکنون ۷۲۱ بیمار کرونایی در بیمارستان آذربایجان شرقی بستری هستند که از این تعداد ۱۸۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در این مدت ۱۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا در استان از دست دادند.

نقی زاده مجموع بیماران شناسایی شده کرونایی در آذربایجان شرقی را تا کنون ۲۴۷هزار و ۷۲۷بیمار اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۶هزار و ۹۶۵ نفر فوت شدند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مردم خواست شیوه نامه های بهداشتی را خیلی جدی بگیرند و نسبت به واکسیناسیون تسریع کنند.

 

۳۹درصد جمعیت بالای ۱۲سال آذربایجان شرقی دُز سوم واکسن را دریافت کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون ۹۳درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی شامل سه میلیون و ۴۸ هزار و ۱۷۲ نفر مرحله اول واکسیناسیون ۸۵ درصد شامل ۲ میلیون و ۸۰۱هزار و ۴۷۴ نفر و ۳۹درصد شامل یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۹۹۵ نفر دُز سوم واکسن کرونا را در آذربایجان شرقی دریافت کردند.

 

حسین حقایی همچنین یادآور شد: بیش از ۹۰درصد افراد ۱۲ تا ۱۷ سال و و بیش از ۲۱.۵ درصد از افراد ۹ تا ۱۲ سال و ۸۰.۱۴درصد از مادران باردار در استان واکسینه شدند.

 

وی تعداد افراد واکسینه شده در ۲۴ ساعت گذشته را در آذربایجان شرقی ۲۲هزار و ۱۱۶ نفر اعلام کرد.

حقایی همچنین توصیه کرد:برای کاهش تعداد فوتی های کرونای و کاهش سرعت انتشار اُمیکرون باید نسبت به تسریع در تزریق واکسن توسط مردم اقدام شود و استفاده از ماسک به هیچ وجه فراموش نشود. برای کاهش تعداد فوتی های کرونای و کاهش سرعت انتشار اُمیکرون باید نسبت به تسریع در تزریق واکسن توسط مردم اقدام شود و استفاده از ماسک به هیچ وجه فراموش نشود.

 

وی یادآور شد: بر اساس تحلیل های انجام شده در آذربایجان شرقی تعداد فوت شدگان کرونایی که نوبت سوم واکسن خود را دریافت کردند ۷ برابر کمتر است و در واقع بستری یا فوتی تاکنون در خصوص افرادی که هر سه دُز را دریافت کردند در استان وجود نداشته است.

 

وی با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز کرونایی در آذربایجان شرقی، گفت: اکنون ۱۲ شهرستان آذرشهر، شبستر، تبریز، ملکان، هشترود، سراب، هریس، اسکو، جلفا، بناب، میانه و اهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

 

بقایی ادامه داد: چهار شهرستان آذربایجان شرقی نیز شامل شهرستان های عجب شیر، مراغه، مرند در وضعیت نارنجی پنج شهرستان ورزقان، خداآفرین، کلیبر، بستان آباد و هوراند در وضعیت زرد قرار گرفتند و هیچ شهرستان در آذربایجان شرقی آبی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.