;

پرمصرف ها ۱۱.۷ درصد مشترکان برق آذربایجان شرقی را تشکیل می دهند

به گزارش آدینه پرس: اکبر فرج نیا روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: از اول بهمن ماه امسال به مشترکان پرمصرف جریمه منظور می شود، به طوری که در تابستان مصرف بالای ۳۰۰ کیلووات و در زمستان مصرف بالای ۲۰۰ کیلووات مشمول جریمه خواهد شد.

 

وی همچنین از نصب کنتورهای هوشمند با اولویت مشترکان پر مصرف در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: در هر لحظه مصرف این مشترکان قابل رصد خواهد بود و در ادامه کنتور تمام ادارات آذربایجان شرقی نیز هوشمند، کنترل پذیر و رویت پذیر خواهند شد، در این خصوص پیش نویس تفاهم‌نامه‌ای با شرکت خصوصی مبادله می شود.

 

فرج نیا همچنین تاکید کرد: آذربایجان شرقی مستعد تولید یک هزار و ۵۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی می باشد که بر این اساس تفاهم نامه یاد شده در هفته آینده برای تولید این میزان انرژی در استان منعقد می شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره نصب سامانه برق من در ۱۹ شهرستان آذربایجان شرقی، گفت: شهروندان می توانند با نصب این اپلیکیشن به صورت لحظه‌ای مصرف برق خود را مشاهده و تحلیل کنند و در کنار آن از خدمات غیر حضوری شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی بهره مند شوند؛ این جشنواره به نفراتی که از چهارم اسفند تا ۲۴ اسفند اقدام به نصب این اپلیکیشن کنند به قید قرعه جایزه اعطا می شود.

 

فرج نیا همچنین به طرح بهسازی برق‌رسانی روستایی آذربایجان‌شرقی اشاره و اظهار کرد: سال جاری ۴۷۲ روستا نیز کلاً دارای کابل های خودنگهدار شده اند و ۴۰ روستا نیز در این خصوص تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، ضمن اینکه ۱۶۰ کیلومتر شبکه روستایی نیز در آذربایجان شرقی نوسازی شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی گفت: در سال آینده نیز ۹۰ روستای دیگر نیز تحویل پیمانکار شده و بر اساس این طرح سال آینده در ادامه ۴۰۰ تا ۵۰۰ روستای دیگر از طرح بهسازی بهره مند می شوند.

 

وی با اشاره به سردسیری و برف خیز بودن شهرستان‌های هشترود و ورزقان گفت: یک دستگاه اسنوتراک که امکان تردد در مناطق برفی را دارد، به زودی تحویل این شهرستان ها می شود.

 

وی گفت: در آذربایجان شرقی برای توسعه صنعت برق محدودیت نداریم و سرمایه گذاران بر اساس قانون و بخشنامه باید میزان برق مورد نیاز خود را با ساخت پست فوق توزیع آغاز کنند.

 

وی همچنین با اشاره به پرداخت خسارت و غرامت نوسانات برق در آذربایجان شرقی گفت: امسال ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از طریق بیمه به خسارت دیدگان به علت نوسانات برق در استان پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به تهدید و آسیب جدی رمزارزها به صنعت برق آذربایجان شرقی و منطقه، گفت: ۹۶۰۰ دستگاه ماینر در آذربایجان شرقی امسال کشف شده و در این زمینه مقام اول را در کشور داریم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی اضافه کرد: چهار مجوز دستگاه رمز ارز در شهرستان های هریس، ورزقان و منطقه آزاد ارس وجود دارد و بقیه ماینرهای موجود در آذربایجان شرقی غیر قانونی است.

 

شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی ۱۹ شهرستان این استان به جز تبریز، اسکو و آذرشهر را زیرپوشش دارد و دارای ۹۳۷هزار مشترک برق که ۳۰درصد مصرف خانگی، ۳۰درصد صنعتی و ۲۴درصد مصرف کشاورزی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.