پروازهای مسیر تبریز – قشم از جمعه برقرار می‌شود

به گزارش آدینه پرس: رامین آذری، روز چهارشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این پروازها در راستای افزایش تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی تبریز به نقاط مختلف کشور برقرار شده است، افزود: این پروازها توسط شرکت هواپیمایی آتا با هواپیمای «امبرائر» انجام می شود.

 

وی اظهار داشت: طبق برنامه این شرکت هواپیمایی، پرواز تبریز – قشم ساعت ۱۰:۵۰ روزهای جمعه هر هفته از فرودگاه تبریز به سمت قشم انجام می شود و در ساعت ۱۵:۵۰ به تبریز باز می گردد.

 

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون مسیرهای پروازهای داخلی از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به مقصد فرودگاه های بین المللی مهرآباد، شهید هاشمی نژاد مشهد، شهید بهشتی اصفهان، شهید دستغیب شیراز، اهواز، بندرعباس، کیش، قشم و فرودگاه عسلویه (خلیج فارس) انجام می شود.

 

آذری، ادامه داد: پروازهای خارجی از مبدا فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز نیز به مقاصد فرودگاه های بین المللی آتاتورک استانبول، نجف، بغداد، ایروان، باکو، ازمیر، ادنا و قیصریه انجام می شود.

 

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

 

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.