پرواز فوق‌العاده مسیر دمشق از فرودگاه تبریز انجام می‌شود

به گزارش آدینه پرس: رامین آذری، روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این پرواز برای ارایه خدمات به مسافران هوایی این مسیر انجام می شود، افزود: این پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» انجام می شود.

 

وی اظهار داشت: طبق برنامه، پرواز در این مسیر از فرودگاه تبریز به مقصد دمشق روز چهارشنبه چهارم خرداد سال جاری و پرواز برگشت از فرودگاه دمشق به فرودگاه تبریز روز چهارشنبه ۱۱ خرداد انجام خواهد شد.

 

آذری، یادآوری کرد: نخستین پرواز مسیر دمشق از فرودگاه تبریز توسط شرکت هواپیمایی «هما» پس از حدود ۹ سال وقفه در اسفند سال گذشته و از ترمینال حج این فرودگاه انجام و ۱۱۲ نفر مسافر با هواپیمای A۳۱۹ به سمت دمشق پرواز کردند و پرواز دمشق- تبریز نیز اول فرودین سال ۱۴۰۱ انجام شد.

فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، در سال گذشته شاهد توسعه پروازهای داخلی و بین‌المللی بوده و می‌رود که با تقویت زیرساخت‌ها و گسترش شبکه پروازی به هاب فرودگاهی منطقه شمال-غرب کشور بدل شود.

 

بنا بر این گزارش تبدیل شدن به یک هاب منطقه‌ای و بین‌المللی، به غیر شبکه پرواز گسترده به زیرساخت‌های فرودگاهی نیز نیاز دارد و در حال حاضر فرودگاه تبریز از امکاناتی چون باند طویل برای نشست‌ و برخاست‌ هواپیماهای پهن‌پیکر، اپرون با ظرفیت پارک ۱۲ فروند هواپیما و تجهیزات کمک ناوبری مانند ILS و DVOR/DME برخوردار است، اما نیاز به توسعه ترمینال در این فرودگاه احساس می‌شود.

 

احداث یک ترمینال ۱۸ هزار متری در فرودگاه شهید مدنی تبریز برنامه ریزی شده است که یکی از پروژه‌های مهم عمرانی این فرودگاه به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.