;

پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی غیردولتی فولاد کاوه در آذربایجان‌شرقی صادر شد

به گزارش آدینه پرس، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در حاشیه اهدای پروانه بهره برداری شهرک صنعتی تخصصی غیردولتی فولاد کاوه گفت: براساس قانون اصلاح تبصره «۵» بند «الف» ماده «۳» قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و الحاق ۲ تبصره به آن و آئین نامه اجرایی مربوطه، صدور و تمدید پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی در دستور کار شرکت های استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار گرفته تا بخش های غیردولتی بتوانند متقاضی ایجاد شهرک یا ناحیه صنعتی شوند.

 

مرتضی نیرومند اسکویی، افزود: هم اکنون ۱۰ شهرک صنعتی غیردولتی در استان وجود دارد که از این تعداد ۹ شهرک دارای پروانه بهره‌برداری بوده و تنها یک شهرک دارای پروانه تاسیس است.

 

وی گفت: هم اکنون ۲ شهرک عمومی غیر دولتی، یک شهرک کارگاهی و هفت شهرک تخصصی (چرم، برق و الکترونیک، کیف و کفش، تبدیلی کشاورزی، غذایی، شیشه و فولاد) در استان در حال فعالیت هستند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست های حمایت دولت از ایجاد شهرک های صنعتی غیردولتی و دانش بنیان کردن این بخش گفت: با توجه به تاکیدات استاندار آذربایجان شرقی بر این امر ۲۰ شهرک صنعتی غیردولتی که پرونده آن‌ها در دست بررسی و اقدام است در این استان احداث خواهد شد و توجه به واحدهای صنعتی با ظرفیت دانش بنیان از اقدامات مهم این بخش است.

 

نیرومند اسکویی، ادامه داد: مساحت کل شهرک‌های صنعتی غیردولتی استان ۵۶۹ هکتار و میزان اشتغال آن ها ۱۲ هزار و ۱۱۰ نفر بوده و برای واحدهای مستقر در این شهرک ها ١٧٤ لیتر بر ثانیه آب، ۱۱۴ مگاوات برق و ۵۰ هزار مترمکعب در ساعت گاز تامین شده است.

مساحت شهرک صنعتی تخصصی غیردولتی فولاد کاوه بیش از ۴۷.۸۱ هکتار، مساحت زمین صنعتی ۲۲.۵۵ هکتار، مساحت فضای سبز ۶.۸۸ هکتار، مساحت زمین خدماتی ۵.۴ هکتار و مساحت معابر این شهرک نیز ۱۲.۹۸ هکتار است و این شهرک صنعتی تخصصی در راستای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.