پروژه پلی­ اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر عامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت: پروژه پلی­ اتیلن سنگین این واحد با تکنولوژی دوغابی به ظرفیت ۳۱۰ هزار تن در سال در حال اجراست و ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: سیاوش درفشی در گفت و گویی با اشاره به اینکه این پروژه تیرماه سال ۱۴۰۰ کلید خورد، گفت: در زمان حاضر ۴۰۰ نفر نیرو در این پروژه فعال هستند.

 

وی میزان پیشرفت این پروژه در بخش مهندسی را ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: نصب ساندویج پنل انبار محصول ها شروع شده و در خصوص وسلها و منهولها نیز اقدامات مربوطه در حال انجام است.

 

درفشی اظهار کرد: فاز مهندسی پایه – Basic Engineering طرح بزرگ پلی اتیلن سنگین پتروشیمی تبریز برای اولین بار در کشور با استفاده از دانش فنی داخلی انجام شده و قرارداد آن، میان پتروشیمی تبریز و شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی (EIED) به امضا رسید.

 

وی اعلام کرد: با آغاز فعالیت‌های اجرایی و مطابق با برنامه ریزی دقیق انجام شده در اواخر سال ۱۴۰۲ واحد پلی اتیلن سنگین به بهره برداری می‌رسد و ظرفیت تولیدات پلیمری شرکت را به ۲/۲ برابر ظرفیت فعلی می رساند.

 

درفشی گفت: حجم سرمایه گذاری طرح حدود ۲۲۰ میلیون دلار معادل ۴۸ هزار میلیارد ریال برآورد شده است و در دوران اوج نصب و ساختمان برای بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال به همراه دارد و با راه اندازی آن میزان صادرات پتروشیمی تبریز به حدود سه برابر میزان فعلی خواهد رسید.

 

وی یادآوری کرد: مجتمع پتروشیمی تبریز نخستین واحد پتروشیمی کشور است که واحد تولید پلی اتیلن سنگین در آن با دانش بومی، طراحی و اجرا می شود.

 

شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار در جنوب غربی شهر تبریز و در جوار غربی پالایشگاه این شهر واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.