پویش “همه برای سلامتی” در آذربایجان‌شرقی راه اندازی می‌شود

به گزارش آدینه پرس:سیدقاسم ناظمی در نشست شورای مقابله با کرونای این اداره کل، با اشاره به گسترش این ویروس در کشور که به تبع آن هشدارهای مراقبتی نیز افزایش یافته و شرایط خاصی را از لحاظ فعالیت عمومی پدید آورده است، گفت: با توجه به تاثیرگذاری فرهنگ و هنر برای افزایش آستانه تاب آوری افراد در برابر مشکلات و معضلات و همچنین در جهت افزایش مشارکتهای اجتماعی و تلطیف فضا، پویشی با عنوان “همه برای سلامتی” با استفاده از ظرفیت تولید و انتشار آثار هنری در آذربایجان شرقی راه اندازی می‌شود.

 

وی اظهار امیدواری کرد با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی در کشور و دسترسی عموم مردم به فضای مجازی، با تولید و انتشار محتوای هنری و فرهنگی، نشاط و سرزندگی در فضای مجازی ایجاد شود و طبقات اجتماعی مختلف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترغیب و اقناع شوند.

 

ناظمی خاطرنشان کرد: محتواهای تولید شده در قالب‌های مختلف و متنوع همچون ویدئو، کلیپ، عکس‌نوشت، اینفوگرافی، متن، داستان و شعر منتشر و مورد بازدید کاربران مجازی قرار خواهد گرفت.

 

وی اظهار امیدواری کرد: ابزار هنر به یاری مجاهدان حوزه بهداشت و درمان رفته و با همراهی مردم باری از دوش کادر درمان برداشته شود.

 

وی همچنین از تشکیل کارگروه فضای مجازی و رسانه جهت هماهنگی تولید و انتشار اخبار و کارگروه حمایت جهت شناسایی و حمایت از هنرمندان و صنوف آسیب دیده از کرونا در اداره کل خبر داد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: از هنرمندان استان انتظار می رود با همکاری و اتحاد با یکدیگر، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری این اداره کل، نقش اجتماعی خود را برای هدایت و راهنمایی مردم ایفا کنند و در این روزهای سخت در کنار مردم باشند تا از این برهه با موفقیت عبور کنیم.

 

وی همچنین از نهادهای اجتماعی و حمایتی خواست تا در برنامه‌های حمایتی خود صنوف مختلف فرهنگی و هنری را هم که در بحران کرونا صدمه دیده‌اند، مد نظر قرار دهند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.