;

پیاده‌روی اربعین تجلی اراده الهی برای عاشورائیان عالم است

به گزارش آدینه پرس:حجت الاسلام محمد علی آل هاشم شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: در دورانی که نفسانیت بشر سوار بر موج صنعت و تکنولوژی و با پشتوانه سیاستی اومانیستی حمکرانی می‌کند شهدای ما ستارگانی هستند که راه را گم نکرده اند.

وی افزود: نسل امروز ما با توسل به این ارزش هایی که وجود دارد توانمندی خود را در نجات از طوفان پوچ گرایی و پوچ اندیشی نشان می دهد.

وی ادامه داد: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم امسال نیز به خاطر ویروس کرونا همه عاشقان حسینی نتوانستند به کربلا و پیاده روی اربعین بروند و بسیاری محروم شدند که این محرومیت برای کسانی که دل در گرو اربعین حسینی دارند واقعا سنگین است.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: : امیدواریم سال آینده اربعینی پرشور و پرمحتواتر از همیشه و به دور از کرونا داشته باشیم.

وی با تقدیر از عملکرد و تلاش کمیته های تدوین برش استانی نقشه جامع مهندسی فرهنگی، اضافه کرد: آذربایجان شرقی جز اولین استانها در کشور است که در رابطه با تنظیم این سند تلاش فراوانی داشته است.

 

پیشرفت‌های کشور حاصل دفاع مقدس است

 

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه هرچه داریم از امام ره، انقلاب و دفاع مقدس است، افزود: آن‌چه امروز در حوزه‌های فناوری و دانش‌بنیان به دست آمده است حاصل تلاشی است که از تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی به فرمان امام ره آغاز شد.

 

محمدرضا پورمحمدی با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: باید آموزه‌های دفاع مقدس در مدارس و دانشگاه‌ها به شکلی متفاوت از گذشته ارائه شود.

 

وی گفت: متأسفانه در این ایام شاهد شبهه‌افکنی و دسیسه‌های دشمنان نسبت به بزرگداشت هفته دفاع مقدس هستیم که ایران تنها کشوری است که سالگرد شروع جنگ را جشن می‌گیرد.

 

پورمحمدی تاکید کرد: این غفلت‌زدگان، متوجه این موضوع نیستند که ما هرچه داریم از امام، انقلاب و دفاع مقدس است و آن‌چه امروز در حوزه‌های فناوری و دانش‌بنیان توسط دانشمندان و جوانان کشورمان به دست آمده است از پل خیبر آغاز شده و عزم جمعی امروز در مقابله با بیماری کرونا حاصل به خاطر همین بسیج عمومی است که به فرمان امام تشکیل شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مقاومت، پایداری و اقتصاد مقاومتی که حربه های دشمنان را نقش بر آب کرده به برکت درس‌هایی است که در حوزه های نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جنگ و دفاع مقدس آموخته ایم.

 

پورمحمدی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند چنین درس‌هایی هستیم، افزود: رمز پیروزی انقلاب و جنگ، وحدت و همدلی بود و امروز نیز باید وحدت و همدلی بیش از گذشته در جامعه به خصوص بین احزاب و جناح های مختلف سیاسی گسترش یابد.

 

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به برگزاری چند رویداد فرهنگی در هفته اخیر در استان اشاره کرد و گفت: برنامه‌های بسیار خوبی از جمله تجلیل از پیرغلامان حسینی، روز ملی شعر و ادب فارسی و شعر اربعین، فضای معنوی خوبی را در استان موجب شد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.