پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی در وحدت و همدلی مسلمانان است

به گزارش آدینه پرس: این مراسم که در بیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با حضور دکتر محمد مهدی مومنی دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب و جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی استان برگزار شد و دکتر علی مولوی حکم نمایندگی بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب را از دست مبارک نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم دریافت کرد.
دبیرکل بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب در این مراسم ضمن اشاره به اهداف تشکیل بنیاد گفت: بنیاد با هدف ایجاد آشنایی نزدیک و تفاهم بیشتر توأم با احترام بین مردم، علما، متفکران و پیشوایان مذهبی جهان با فعالیت های فرهنگی و هنری، اجتماعی و گردشگری مذهبی فعالیت های موثری انجام داده‌ است.
دکتر محمد مهدی مومنی ها به افتتاح نمایندگی در استانها اشاره کرد و گفت در تشکیل نمایندگی در استان ها، با استقبال خوب استانهای سنی‌نشین مواجه شدیم که این مسئله ما را در رسیدن به هدف امیدوار می کند.
وی افزود، فعالیت های خوبی در زمینه فرهنگی صورت گرفته که مهمترین آن تالیف کتاب روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن بر یادگیری سریع و راحت با استفاده از آیات قرآن کریم می باشد.
کار فرهنگی دیگر که برای سالگرد سردار دلها قاسم سلیمانی تولید موسیقی و سنفونی است که در مراسم سالگرد شهادت سردار رونمایی خواهد شد.
دکتر مومنی ها ادامه داد مشارکت و ساخت سریال نرجس خاتون از جمله کارهای فرهنگی دیگر می باشد و همچنین با تولیدات فرهنگی مانند کلیپ برای آشنایی با مسئله حجاب و ارزش آن در کشورهای خارجی از جمله فرانسه بلژیک سوئد فعالیت هایی صورت گرفته که موفق هم بوده و توانسته موضع آنها را نسبت به حجاب تغییر دهد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری، آرزوی موفقیت برای اعضای بنیاد گفت : از برکات انقلاب اسلامی و یادگار با ارزش امام راحل می توان به ایجاد وحدت بین مسلمانان است اشاره کرد چرا که امام پیشرفت و تعالی جامعه اسلامی را در وحدت و همدلی بین شیعه و سنی می دانستند روز قدس که با هدف وحدت بین مسلمانان جهان از سوی امام راحل طراحی شده بود اکنون بعد از سال‌ها جهانی شده و فقط مختص ایران نمی باشد در راستای همین اهداف بود.
امام جمعه محبوب تبریز افزود: امام راحل و مقام معظم رهبری در وحدت بین شیعه و سنی نقش مهمی داشتند و دارند. امام برای از بین بردن برخی مراسمات که بین شیعه و سنی فاصله ایجاد می‌کرد تلاش کرد تا مودت و دوستی را بین مسلمانان بیشتر کنند و موفق هم بوده همچنین برای ایجاد وحدت بین مسلمان از برخی رفتارها و تعصبات حجاج را که مانع رسیدن امت واحد اسلامی می شد جلوگیری کرده و تاکید فرمود که حجاج ایرانی باید هماهنگ با برادران اهل سنت در نماز جماعت و مراسمات مذهبی شرکت کنند.
ایشان فرمودند؛ عزت و عظمت رهبر انقلاب اسلامی در خارج از کشور خیلی بیشتر است و امیدواریم که با درایت و دوراندیشی ایشان عزت و همدلی صفا و صمیمیت و وحدت بین شیعه و سنی روزبه‌روز بیشتر شود.
در آخر مراسم با امضا حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم بر کتاب دو زبانه فارسی و انگلیسی با عنوان “مقدمه‌ای بر اشراف” به قلم فرید صادقیان که با همکاری دکتر علی مولوی رئیس دفتر نمایندگی بنیاد بین المللی تکریم ادیان و مذاهب آذربایجان شرقی به چاپ رسیده بود به پایان رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.