پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات بتن ریزی عرشه پل همسان کابلی تبریز

به گزارش آدینه پرس ؛ باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲ در تشریح روند عملیات اجرائی این پل گفت: پل همسان کابلی تبریز با پیشرفت رو به رشد ۹۵ درصدی بتن ریزی عرشه و انجام آرماتوربندی تسریع یافته و این پروژه رفع ترافیک شهری، همچنان بدون وقفه در حال احداث است.

خوشنواز در توضیح مشخصات فنی این پروژه اظهار داشت: پل همسان کابلی بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر با ۴ تکیه گاه در حال اجراست و اعتبار اولیه عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال می باشد.

شهردار منطقه از پل همسان کابلی تبریز بعنوان پروژه ای مهم، تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه شهرداری منطقه ۲ نام برده و افزود: این پل با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و به علت همجواری با مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد کرد.

خوشنواز همچنین از تسریع عملیات احداث رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار که از پروژه های مکمل پل همسان کابلی بشمار می آید نیز خبر داد و تصریح کرد: رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار هم با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در یک باند رفت بطول ۳۰۰ متر و عرض ۹ متر، توسط شهرداری منطقه ۲ در حال احداث است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.