پیمانکار خاطی لغو قرارداد شد

به گزارش آدینه پرس، ایرج شهین باهر در دویست و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: به عنوان فردی که حامی حیوانات بوده ام و اغلب تشکل های غیردولتی فعال در این زمینه نیز بنده را می‌شناسند، از اولین روز مسئولیت در شهرداری تبریز رویه‌های مرسوم نادرست را جمع آوری کرده ایم.

 

او ادامه داد: ما حتی زنده‌ گیری با طناب را نیز جمع آوری کردیم و از آخرین روش جمع آوری در دنیا که بیهوشی است و هزینه بالایی دارد، استفاده می کنیم تا این حیوانات کمترین آسیب و اذیت ببینند.

 

شهردار تبریز گفت: دستور داده ایم با پیمانکار مربوطه که اقدام به جمع آوری سگ ها از طریق روش های غیر مرسوم داشت، شدیدا برخورد و قطع همکاری شود.

 

او افزود: درباره حیوانات و مشخصا سگ های بلاصاحب، چندین دیدگاه وجود دارد. بخشی از شهروندان معتقدند حیوانات بی آزارند و می‌توانند در کنار انسان‌ها در سطح شهر زندگی کنند اما بخش دیگری از مردم ترس از حضور حیوانات در سطح شهر دارند و طی تماس‌هایی با ما و سامانه ۱۳۷ می‌خواهند که شهرداری به ویژه اقدام به جمع آوری سگ‌های بلاصاحب کنند.

 

ایرج شهین باهر بیان کرد: در کنار این موضوع برخی افراد نیز از احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند. ما با پیمانکار قبلی قرارداد داشتیم و وی برای قرارداد جدید درخواست مالی هشت برابری داشت که تامین آن خارج از توان شهرداری است و برای قرارداد قبلی نیز در بازرسی پاسخگو بودیم. حتی شنیدم این افراد از خارج از کشور نیز کمک‌های مالی دریافت می‌کنند.

او گفت: در هر حال ما نیز از این موضوع و نحوه برخورد ناراحت هستیم و قطعا با افرادی که این موضوع را به شکل غلط پیش برده‌اند برخورد می‌شود، اما مطمئن باشید هیچ دستوری از سوی شهرداری و سازمان‌های آن در این مورد داده نشده است.

 

شهردار تبریز گفت: در این خصوص نشستی که اخیرا با تشکل‌های غیردولتی داشتیم، مقرر شد مکانی برای نگهداری این حیوانات شهری احداث شود و از تجربیات این تشکل‌ها نیز استفاده کنیم.

 

ایرج شهین باهر در پایان صحبت های خود از شهروندان تبریزی بابت رفتار پیمانکار جمع آوری سگ های بلاصاحب عذرخواهی کرد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.