چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از برگزاری چهل‌وپنجمین دوره‌ی مسابقات کشوری قرآن کریم در استان خبر داد.

به گزارش آدینه پرس: حجت‌الاسلام وحدت مشهوری، در جلسه‌ی هم اندیشی چهل‌وپنجمین دوره‌ی مسابقات قرآن کریم، از برگزاری چهل‌و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه و امامزادگان در استان خبر داد و گفت: ثبت نام از شرکت کنندگان از ۲۱ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۵ خردادماه سالجاری ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: بخش آوایی انفرادی به صورت حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم در زمینه‌های قرائت تحقیق، ترتیل، اذان و دعاخوانی است.

 

وی افزود: بخش گروهی نیز به صورت مدیحه سرایی و هم خوانی قرآن کریم بوده و بخش معارفی آن نیز به صورت تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است.

 

حجت‌الاسلام مشهوری گفت: این مسابقه ویژه‌ی برادران و خواهران بالای ۱۸ سال است که ثبت‌نام آن از طریق سایت www.quraniran.ir انجام می‌شود.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه آنچنان که باید رنگ و بوی قرآن در آذربایجان شرقی بخصوص شهر تبریز تلالو نمی‌کند و این مشکل باید علت یابی شود البته شاید در بخشی از آن نیز دستگاه‌ها کم کاری کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: باید در این زمینه همفکری کنیم و در بحث رونق بخشیدن به محافل قرآنی در استان دین خود را به خوبی ادا کنیم.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی افزود: مسابقات قرآنی، تأدیب و صوت باید مقدمه‌ی عمل به قرآن باشند چراکه بسیاری از دردها و مشکلات جامعه با عمل به قرآن رفع می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم در این عرصه خدمت رسانی کنیم چراکه وظیفه‌ی ما خدمتگزاری به قرآن است و باید کمک کنیم تا رنگ و بوی قرآن در استان ما زیاد شود.

 

وی اضافه کرد: در زمینه‌ی تبلیغات موارد مذهبی و قرآنی چندان توجهی نمی‌شود و فضاسازی خوبی ندارد که باید در بحث شبکه سازی و تبلیغ شبکه‌ای موفق عمل کنیم.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی اظهار کرد: نحوه‌ی ثبت نام در مسابقات از طریق سایت مندرج در پوستر آن است که به راحتی انجام می‌شود و افرادی که نمی‌توانند ثبت نام کنند می‌توانند به صورت حضوری هم مراجعه کنند.

 

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه موقوفات قرآنی برخی از استان‌ها زیاد بوده و منابع و اعتبار آنها زیاد است، میزبان بسیاری از مسابقات قرآنی هستند پس باید فرهنگ وقف را در جامعه‌ی خود رواج دهیم.

 

وی یادآور شد: هیچ چیزی در هیچ دوره‌ای چون موقوفه پشتیبان ندارد و هیچ دولت و رژیمی نمی‌تواند آن را حذف کند.

 

حجت‌الاسلام مشهوری افزود: محوریت این دوره از مسابقات بقاع متبرکه است که باید با محوریت بقاع متبرکه بوده و در آنجا برگزار شوند همچنین مسابقات در تبریز به صورت حضوری و در شهرستان‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.