کاهش هزینه عوارض ساخت و ساز در مناطق کم برخوردار تبریز

شهردار تبریز از کاهش هزینه عوارض ساخت و ساز در مناطق کم برخوردار تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، یعقوب هوشیار در یکصد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر که با موضوع بررسی برنامه و بودجه سال آینده برگزار شد، اظهار کرد: در بحث توسعه و توزیع عادلانه امکانات شهری، در بودجه سال آینده شهرداری به صدور پروانه ساختمانی و عوارض جنبه نگاه افزایشی ندارد.

 

وی با بیان اینکه در راستای ایجاد انگیزه برای انبوه‌سازی مسکن، اقدام به کاهش عوارض ساختمانی در مناطق کم‌برخوردار تبریز کرده‌ایم، افزود: در کنار کاهش عوارض در این مناطق، سیاست‌های تشویقی برای رونق ساخت و ساز در نظر گرفته شده است چرا که هدف ضمنی شهرداری از توسعه ساخت‌وساز، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در تبریز است چرا که مسئله اصلی جامعه در حال حاضر معیشت شهروندان و اشتغال جوانان است.

 

هوشیار در خصوص مزیت‌های احداث پل ارس برای شهروندان سطح حوزه منطقه ۱۰ ابراز کرد: این پل باعث توسعه شهر، بهره‌مندی مناطق کم برخورداری مانند حیدرآباد، ایجاد دسترسی به شهرک جوانان و دسترسی اتوبان پاسداران به شهید کسایی می‌شود. همچنین در آینده این مسیر به اتوبان کسایی اتصال یافته و باعث تکمیل رینک تبریز می‌شود و این اتفاق بدون شک باعث کاهش بار ترافیکی شهر خواهد شد.

 

شهردار تبریز در خصوص باغات لاله تبریز تصریح کرد: ساخت و ساز کارگاهی در این منطقه انجام می‌شود و از طرفی در طرح تفصیلی شهر تبریز کاربری این باغات درمانی ذکر شده است ولی هدف شهرداری تبریز حفظ کاربری این باغات است.

 

هوشیار در خصوص افزایش رونق تفرجگاه عینالی و تسهیل تردد گردشگران به این مکان خاطرنشان کرد: سال آینده در نظر داریم از سطح منطقه ۴ و ۵ شهرداری تبریز به این تفرجگاه دسترسی جدید اضافه کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.