;

کتابفروشی‌های آذربایجان شرقی در بهارانه کتاب ثبت‌نام کنند

به گزارش آدینه پرس:سیدقاسم ناظمی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: کتابفروشی‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت tarh.ketab.ir نسبت به ثبت‌نام در طرح «بهارانه کتاب۱۴۰۰» اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه کتابفروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح‌های قبلی، برای تایید شرکت در بهارانه کتاب ۱۴۰۰ نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند، خاطرنشان کرد: مدیران کتابفروشی ها کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

 

خانه کتاب و ادبیات ایران با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، به طور مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می کند.

 

در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشد به خریداران بفروشند.

 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند.

 

در طرح زمستانه کتاب در آذربایجان شرقی در اسفند ماه پارسال ۱۷ هزار و ۹۵۸ جلد کتاب به ارزش ۱۰ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال فروخته شد.

 

شانزدهمین دوره این طرح همزمان با سراسر کشور از ۹ تا ۱۶ اسفند پارسال در آذربایجان شرقی برگزار شد که ۳۹ کتابفروشی در تبریز و ۱۹ کتابفروشی از ۱۰ شهرستان دیگر استان در آن مشارکت کردند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.