کشف ۳ تابوت مومیایی و ۶۰ قطعه اشیای عتیقه تقلبی در مراغه

به گزارش آدینه پرس :سرهنگ توحید فارسی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تهیه، نگهداری و فروش اشیای عتیقه تقلبی در یک واحد مسکونی در یکی از محلات قدیمی این شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.

 

وی افزود: ماموران با کار اطلاعاتی و شگرد های خاص پلیسی این واحد مسکونی فاقد سکنه را شناسایی و پس از هماهنگی لازم در بازرسی از این واحد تعداد ۳ تابوت مومیایی و ۶۰ قطعه اشیای تقلبی را کشف کردند.

 

فرمانده انتظامی مراغه در ادامه گفت: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی این اشیای تقلبی از روی آثار واقعی با یونولیت، گچ و پلیستر ساخته شده است.

 

وی اضافه کرد: سازندگان این اشیای عتیقه تقلبی، به این وسیله قصد کلاهبرداری از افراد ساده لوح را داشته اند که در این رابطه پرونده ای تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد که تلاش برای دستگیری مجرمان ادامه دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی گفت: در کنار تابوت ها، انواع سردیس ها، تندیس های تقلبی از روی نقش برجسته ها و لوح های تاریخی دوره هخامنشی و ساسانی به طرز ماهرانه ای برای کلاهبرداری ساخته شده است.

 

انتهای پیام

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.