;

کلاهبردار ۴۲۰ میلیون ریالی آذربایجان شرقی با اقدام به موقع پلیس فتا ناکام ماند

به گزارش آدینه پرس: سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر، اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان با بیان این‌که در یکی از سایت‌های خرید و فروش مورد کلاهبرداری واقع شده است از پلیس درخواست کمک کرد.

 

وی افزود: در راستای رسیدگی به موضوع کلاهبرداری و احقاق حق شهروند بزه دیده، بلافاصله تیمی از کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

 

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه انجام گرفته پیرامون موضوع، مشخص شد که شاکی پس از درج آگهی در یکی از سایت‌های خرید و فروش لینکی جهت نصب نرم افزار دریافت می‌کند که پس از کلیک کردن بر روی آن لینک به صفحه فیشینگ هدایت شده و موجب خالی شدن حساب بانکی‌اش به مبلغ ۴۲۰ میلیون ریال شده است.

 

محمودی افزود: با اقدامات تخصصی و فنی انجام شده توسط کارشناسان این پلیس و استخراج مستندات لازم و ادله دیجیتال، فرد کلاهبردار شناسایی و اقدامات قضایی لازم در این خصوص انجام گرفت.

 

وی از عودت وجه به حساب شاکی خبر داد و گفت: در ادامه روند پیگیری‌ این موضوع بعد از طی روال قانونی و اخذ دستورات لازم، تمامی مبلغ برداشتی به میزان ۴۲۰ میلیون ریال به حساب شاکی بازگردانده شد و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

 

وی به هموطنان توصیه کرد: زمانی که در سایت‌های خرید و فروش، آگهی درج می‌کنید حتما توجه داشته باشید که لینک‌هایی که با عناوین مختلف دریافت می‌کنید از کلیک کردن برروی آن‌ها خودداری کرده و هم‌چنین در هنگام خرید اینترنتی از پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان بیعانه یا هزینه نگهداشت محصول پرهیز کنید و تا زمانی که جنس موردنظر خود را دریافت نکرده‌اید از پرداخت وجه برای کالا اجتناب کنید.

 

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی به کلاهبرداران سایبری هشدار داد و گفت: پلیس در هر ساعت از شبانه روز در خدمت عموم هموطنان بوده و چنان چه اشخاصی بخواهند با هر ترفندی در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری کنند پلیس فتا به سرعت وارد عمل شده و در چهارچوب قانون فرد کلاهبردار را به مقامات قضایی معرفی خواهد کرد.

 

به نقل از روابط عمومی پلیس فتا استان، وی گفت: کاربران در صورت مشاهده هرگونه موارد مجرمانه و کلاهبرداری در فضای مجازی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.