کمترین میزان پرونده‌ها در دستگاه قضایی آذربایجان‌شرقی مربوط به جرایم مطبوعاتی است

به گزارش آدینه پرس: موسی خلیل الهی در آیین تحلیف اعضای هیات منصفه آذربایجان شرقی اظهار کرد: وظیفه‌ی مطبوعات اطلاع رسانی درست و شفاف است چرا که اگر اطلاع رسانی درست و دقیق نباشد مردم نمی‌توانند تحلیلی صحیح از امور داشته باشند.

 

وی ادامه داد: مطبوعات می‌توانند زمینه فکری در خصوص مسائل فرهنگی و سیاسی و اجتماعی در ذهن مردم ایجاد کند و زمانی می‌تواند اطلاع رسانی دقیق داشته باشد که معتقد به قانون بوده وارزش‌ها و حرمت‌ها را حفظ کند.

 

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی بیان کرد: اگر خدایی نکرده رسانه‌ای باشد که قانون را قبول نکند و یا به نحوی بر اساس علاقه مسائل را تفسیر به رای کند نمی‌تواند دیدگاه مناسبی در جامعه ارائه کند.

 

وی افزود: خوشبختانه بخش عمده‌ای از رسانه‌های استان بسیار خوب هستند، عمده آنها معتقد به قانون بوده و ارزش‌ها و حرمت‌ها را حفظ می‌کنند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، خلیل الهی خاطرنشان کرد: کمترین میزان پروندها در دستگاه قضایی استان مربوط به جرایم مطبوعاتی است هرچند دیدگاه دستگاه قضایی این است که با ارجاع پروندهای به شوراهای حل اختلاف تخصصی مطبوعات پرونده‌هایی مربوط به حوزه مطبوعات وارد دستگاه قضایی نشود.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.