گازرسانی در بخش نیروگاهی بیشتر از تعهدات تحقق یافته است

مدیر بهره برداری شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: مطابق روال سال های گذشته، گازرسانی در بخش نیروگاهی بیشتر از تعهدات تحقق یافته است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: خسرو آریان پور به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی از روند گازرسانی در استان به مشترکین محترم اظهار کرد: شرایط تأمین گاز بخش نیروگاهی و هر گونه احتمال قطع گاز بر اساس توافق نامه کشوری فی مابین شرکت ملّی گاز ایران و شرکت توانیر تعیین شده و وفق این معیار، شرکت‌های گاز استانی سهمیه تخصیصی توسط واحد دیسپچینگ شرکت ملّی گاز را به صورت روزانه به شرکت توانیر تحویل و این شرکت نحوه و میزان توزیع گاز بین نیروگاه‌های استان را تعیین نموده و شرکت گاز استان دخل و تصرفی در این نحوه توزیع ندارد.

 

وی پیرو اظهارات مدیر نیروگاه تبریز مبنی بر تعاملات سازنده شرکت گاز استان و بخش نیروگاهی در نشست خبری مربوطه، اظهار داشت: این شرکت در راستای عمل به مسؤولیت های اجتماعی خود و حفظ محیط زیست استان و علی رغم موازنه تولید و مصرف گاز در کشور، تاکنون سهمیه کشوری تخصیص یافته به نیروگاه‌ها را تأمین کرده است.

 

آریان پور درخصوص مصارف گاز بخش نیروگاهی تصریح کرد: در ۸ ماه سالجاری نیروگاه‌ها جمعاً ۱۹۳۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که این رقم در مقایسه با ۸ ماه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به سراسری بودن شبکه گاز کشور و عدم موازنه تولید و مصرف اذعان داشت: اولویت تأمین گاز، بخش خانگی و مصارف گرمایشی مردم بوده که هم اکنون ۶۰ درصد مصارف گاز استان را به خود اختصاص داده و حاکی از مصرف بی رویه گاز می‌باشد.

 

مدیر بهره برداری شرکت گاز استان ضمن شفاف سازی موضوع ابراز امیدواری کرد: هر شهروند با مدیریت مصرف در ادای مسؤولیت های اجتماعی خود نسبت به جامعه تلاش نموده و سایر بخش‌های نیروگاهی و صنعتی نیز بر اساس استانداردهای روز و دستورالعمل‌های کشوری می‌بایست با حفظ آمادگی‌های لازم برای بکارگیری سوخت دوّم و سایر اقدامات لازم برای حفظ محیط زیست اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.