;

گزارشی از رونمایی و جشن امضای کتاب «بعد از تو»

به گزارش آدینه پرس : مراسم به کوشش مدیریت نشریه‌ی «صدای زنان» در فرهنگسرای شمس شهرداری منطقه ۸ برگزار شد و جمعی از شهروندان فرهنگ‌دوست و اهل مطالعه‌ی تبریز و تنی چند از نویسندگان و اساتید حوزه ادبیات در این محفل حضور داشتند.
در ابتدای جلسه معصومه شکوهی، مدیرمسئول و سردبیر دوهفته‌ی «صدای زنان» ضمن خیرمقدم به حضار جلسه از حسین مدرس‌زاده، مسئول امور فرهنگی اجتماعی شهرداری دعوت کرد تا آغازگر این رویداد فرهنگی باشد. وی با نگاهی موجز به مقوله‌ی قوام و دوام شعر کلاسیک، پیشرفت شاعران جوان و نوپا را در گرو مطالعه‌ی دواوین کهن پرداخت ممارست در سرایش و بهره‌مندی از برنامه‌ی مطالعاتی روزانه در راستای افزایش دایره‌ی واژگان ذهنی آنان را رمز موفقیت آنها دانست.
الناز سیاسی، کارشناس و مرمت‌گر بناهای تاریخی توضیحاتی در مورد معماری قدیم، نقش آن در روابط فردی و اجتماعی افراد پرداخت.
سمیرا حاجی‌پور، شاعر مجموعه شعر «بعد از تو» که پیش‌تر نیز دو کتاب «شاید فرصتی دیگر» و «آن زن من بودم» از او به چاپ رسیده است، در دو بخش به سخنرانی پرداخت. او در بخش ابتدایی صحبت‌های خود، به تعریف و معرفی قالب شعری سپید و بیان تاریخچه‌ی آن پرداخت و اشعاری از احمد شاملو را برای حاضرین در جلسه خواند و در ادامه به شرح سرایش و شکل‌گیری تراوشات ذهنی خود در قالب شعر پرداخت. و در بخش پایانی از زحمات و فداکاری‌های پدر، مادر و همسر خود تشکر کرد
در این بین پروین داوری، نویسنده و مدرس داستان‌نویسی نیز شرح مختصری از فعالیت‌های هنری و فرهنگی این نویسنده جوان ارائه داد و با بیان اینکه سمیرا حاجی‌پور از زمان کودکی دست به قلم بوده، اظهار داشت که وی در تمام دوره‌های زندگی خود به صورت موفق و درخشان ظاهر شده است.
مدیرمسئول صدای زنان در خلال این جلسه به لزوم بها دادن به پدیده‌ی نوظهور نذر فرهنگی و لزوم حمایت از اهالی فرهنگ و لزوم نشر آگاهی در جامعه اشاره کرد و فریده پهلوانی، نویسنده و فعال فرهنگی تبریزی و آغازگر طرح کتاب در گردش شهر تبریز، در همین راستا با ذکر و یادآوری طرح «کتاب در گردش» از حاضرین درخواست کرد آنها نیز با حمایت و استقبال از این طرح، یاریگر جامعه در فرآیند رشد و بالندگی باشند.
این جلسه با اجرای مراسم امضای کتاب و گرفتن عکس یادگاری با نویسنده «بعد از تو» خاتمه یافت.
مدیریت «صدای زنان» ضمن تشکر از معاونت محترم امور فرهنگی شهرداری منطقه‌ی ۸ تبریز و همچنین مدیریت محترم روابط عمومی این شهرداری، بابت همکاری با این رویداد فرهنگی که با در اختیار قرار دادن سالن فرهنگسرای شمس، موجبات تشکیل این محفل فرهنگی را فراهم کردند امید است شاهد اتفاقات مشابه بیشتری در شهر فرهنگ‌دوست و کهن تبریز باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.