گزینه تصدی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کیست؟

آیا رییس جمهور در معرفی فرد مورد نظر برای تصدی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به دور از لابی ها و سهم خواهی های سیاسی ، مصالح کشور و نظام را لحاظ خواهد کرد؟

مدیر مسئول  پایگاه خبری آدینه پرس: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی که از آن به عنوان ابر وزارتخانه یاد می شود و گسترده ترین امور مردم از معیشت و بیمه و بازنشستگی تا آموزش فنی و حرفه‌ای،امور بهزیستی ، صندوقهای متعدد مالی و بزرگترین هلدینگهای تخصصی کشور را دارد مدتی است با سرپرست اداره می شود .
حجت الله عبدالملکی وزیر مستعفی ،که در مدیریت این وزارتخانه ی مهم کشور ، کمتر از ۹ ماه دوام نیاورد و مجبور به ترک صندلی وزارت شد.
به نظر می‌رسد گزینه بعدی برای موفقیت باید علیرغم لابی های معمول، برای کسب صندلی وزارت، تلاش نماید برنامه ای ارائه دهد عملیاتی و منطبق با امکانات و مقتضیات کشور و با تمرکز بر حفظ و توسعه اشتغال و ناجی معیشت مردم و تحول در این وزارتخانه باشد.
در برنامه گزینه ی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، باید نکات مثبت در مبارزه با فقر معیشتی و توسعه رفاه با رویکرد تعاون و اشتغال باشد و محل الزامات بودجه ای آن نیز مشخص باشد .
وزارت تعاون و کار از وزارت خانه های تاثیرگذار و استراتژیک در نظام اقتصادی،اجتماعی و سیاسی کشور است، که انتصابهای غیر متخصص بخصوص در یکسال اخیر توسط وزیر مستعفی مشکلاتی را برای معیشت مردم، کارفرمایان، کارگران،صندوقهای بازنشستگی و غیره ایجاد کرد تا جایی که فشارهای افکار عمومی و مجلس و درخواست رییس‌جمهور محترم باعث شد عبدالملکی وزیر وقت در خرداد ماه ۱۴۰۱ استعفا دهد.
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تنها وزارتخانه ای است که امور مردم از مهد تا لحد به آن مربوط می شود و بدیهی است نحوه عملکرد و بینش کارشناسان و مدیران میانی این وزارتخانه ی عریض و طویل در تمام بخش‌های آن مستقیما در اقتصاد کشور و معیشت مردم تاثیر دارد ، در این میان همراهی پرسنل و مدیران میانی و متخصص این وزارتخانه نقش پررنگی در تحقق اهداف و شعارهای دولت خواهد داشت.

گزینه هایی گاه به گاه در رسانه ها و فضای مجازی مطرح می شود، امیدواریم ریئس جمهور محترم در معرفی گزینه ای برای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به دور از لابی ها و سهم خواهی های سیاسی ، مصالح کشور و نظام را لحاظ کند تا گامی برای تحقق شعارهای دولت سیزدهم برداشته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.