۱۱۰ طرح آموزشی در آذربایجان‌شرقی بهره برداری شد

به گزارش آدینه پرس: استاندار آذربایجان شرقی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از این طرح ها، گفت: خیرانی که برای رفاه و آموزش همنوعان خود هزینه می کنند و دوست ندارند دیده شوند اوج کرامت انسانی را به نمایش می گذارند و این هنر بزرگی است.

 

عابدین خرّم اضافه کرد: دست انسان‌های خیّر را می‌بوسم که رضایت خدا را با هیچ چیز معامله نمی‌کنند و به مقام معنوی آنها درود می‌فرستم.

 

وی افزود: انسان‌های بلندآوازه و خیر در استان ما کم نیستند و الگوهای جامعه تلقی می‌شوند که امیدوارم چنین الگوهایی همواره تکثیر شوند و مردم ما از آنها بی‌بهره نباشند.

 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم بهبود فضاها و زیرساخت‌های آموزشی طبق سند تحول آموزش و پرورش، گفت: دولت مردمی در این راستا کمر همت بسته است و ان‌شاءالله در سه سال آتی پایان مدارس کانکسی را در استان جشن خواهیم گرفت که این مهم جز با همت دولت و خیرین بزرگوار محقق نخواهد شد.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان هم در این مراسم گفت: در حال حاضر ۹۲۰ خیر حقیقی، ۱۴۴ خیر حقوقی و ۱۵ بانک دولتی و غیردولتی در نوسازی مدارس کمک حال استان هستند و علاوه بر چهار برابر شدن اعتبارات این حوزه، میزان تعهد خیران هم ۱.۵ برابر شده است.

 

صدقی افزود: شاخص فضای آموزشی در استان ما ۵.۷ و در کشور ۵.۲ متر برای هر دانش آموز است اما تا رسیدن به استاندارد ۸ متر مربع فاصله داریم.

 

وی گفت: در حال حاضر ۳۵۰ مدرسه کانکسی و حدود ۱۰۰ مدرسه سنگی در استان وجود دارد که تلاش داریم در سه چهار سال آینده این تعداد را به صفر برسانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.