۱۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب جدید در آذربایجان‌شرقی بهره برداری می‌شود

به گزارش آدینه پرس :علیرضاایمانلو در بازدید از تصفیه خانه آب آشامیدنی در حال احداث شهر نظرکهریزی شهرستان هشترود افزود: هم اکنون ۶۷.۹ درصد از جمعیت شهری آذربایجان شرقی و ۷۸.۵ درصد از شهروندان تبریزی از پوشش تاسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب برخوردار هستند.

 

وی الگوهای توصیه شده برای مصارف سرانه خانگی آب شرب برای هر نفر را ۱۵۰ لیتر در شبانه روز عنوان کرد و گفت: متاسفانه این میزان در استان ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر است.

 

ایمانلو با بیان اینکه امسال میزان بارندگی ها کاهش و مصرف آب در استان به طور چشمگیری افزایش یافته است و مردم باید از مصارف غیرضروری خودداری کنند، ادامه داد: متوسط مبلغ تمام شده هر متر مکعب آب در آذربایجان شرقی حدود ۲ هزار تومان است و این در حالی است که متوسط فروش آب طبق تعرفه‌های مصوب خانگی حدود ۸۰۰ تومان است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با تشریح روند اجرایی طرح تصفیه خانه آب نظرکهریزی گفت: این پروژه شامل احداث آبگیر و خط انتقال به طول ۱۲ کیلومتر با لوله پلی اتیلین ۲۰۰ میلی متری با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از سال ۹۱ آغاز شده است و ۹۰ درصد پیشرفت دارد و در پایان تیرماه امسال افتتاح می شود.

 

امین امینیان، فرماندار هشترود هم گفت: ۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل طرح مجتمع آبرسانی آلمالو مصوب شده است.

 

وی افزود: همچنین یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان برای ۶ پروژه تامین آب آشامیدنی روستاهای پارالار، لامشان، ذوالبین، پوستین دوز، مجتمع آبرسانی سهند و توسعه بازسازی شبکه تاسیسات آبرسانی هشترود مصوب شده است.

 

شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در ۶۳ شهر و یک هزار و ۵۰۰ روستای استان برای ۴ میلیون نفر خدمات ارائه می‌کند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.