;

۱۲ روستای آذربایجان شرقی در سال جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

به گزارش آدینه پرس به نقل از ایرنا، محمد فرزاد روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این روستاها شامل روستاهای یوزبند، یوزبنده، کسانق، دایلار شهرستان اهر، قشلاق شهرستان جلفا، الماس شهرستان شبستر، وانق سفلی شهرستان سراب، زاویه ، جهندیز، خلیفه لو شهرستان میانه، جغناب سفلی و قشلاق کلیبر می باشد با ۷۶۴ خانوار تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات درآمدند.

 

وی افزود: ۱۱ روستا از طریق اپراتور ارتباطی ایرانسل و یک روستا نیز از طریق اپراتور همراه اول به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کردند.

 

فرزاد همچنین با بیان اینکه با توجه به جایگاه روستاها در توسعه و خودکفایی کشور، باید به آن ها نگاه خاص و ویژه شود، وجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها را از مهم ترین نیازها برای توسعه خدمات جدید در روستاها دانست.

وی افزود: هدف از ایجاد ارتباطات همراه و اینترنت روستایی فراهم کردن امکان ایجاد دولت الکترونیک و خدمات بیشتر در روستاها می باشد و بهبود امکانات رفاهی در روستاها و ایجاد مشاغل آن‌لاین در روستاها برای بهره مندی در تمام زمینه های زندگی و در ادامه آن ایجاد مهاجرت معکوس در روستاها نیز از دیگر اثرات مثبت وجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها محسوب می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اعلام کرد: اکنون ۲۹۰هزار و ۸۷۷ خانوار با جمعیت ۹۵۳هزار و ۹۴۹ نفر در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زیر پوشش شبکه های ارتباطی قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.