۱۶۵۰۰ واحد مسکن ملی در آذربایجان‌شرقی پی ریزی شد

معاون راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اکثر پروژه‌های مسکن ملی در این استان آغاز شده است، گفت: هم اکنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد از این مسکن‌ها در مرحله اجرای پی ریزی است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: مهدی اسحقی نژاد با بیان اینکه تاکنون ۱۵ هزار و ۸۰۰ متقاضی مسکن ملی آورده خود برای مشارکت در این طرح را واریز کرده اند، افزود: به غیر از برخی شهرهای کوچک که زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در آنها در حال تأمین بوده در سایر شهرهای استان طرح مسکن ملی شروع شده و در حال اجراست.

 

وی با اشاره به اینکه در اغلب شهرهای مورد تقاضا، زمین لازم برای اجرای این طرح تأمین شده است، یادآور شد: ثبت نام از متقاضیان در برخی شهرهای کوچک استان همچنان ادامه دارد و افراد واجد شرایط می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

 

معاون مسکن و ساختمان مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: در این طرح ۲۷۴ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت نام کرده بودند که از این تعداد حدود ۳۹ هزار نفر از متقاضیان تأیید نهایی شدند.

 

اسحقی نژاد ادامه داد: بر اساس برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در شهرستان‌هایی که امکان تأمین زمین وجود داشته باشد، برای متقاضیان این طرح اراضی به صورت تک واحدی واگذار خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بیش از ۵۹ هزار و ۱۴۲ واحد در قالب پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است، یادآور شد: تاکنون ۱۶ واحد مسکن ملی تکمیل و به متقاضیان در استان واگذار شده است.

 

معاون مسکن و ساختمان مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: در این طرح، تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی در تبریز و شهرهای جدید سهند و شهریار، تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در سایر شهرهای استان و تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی در روستاها ارائه می‌شود.

 

اسحقی نژاد، ادامه داد: افراد متقاضی بدون توجه به کدملی، پنج سال اخیر را برابر اسناد و مدارک در هر شهری که ساکن باشند، می‌توانند درخواست ساخت مسکن را در همان شهر ارائه دهند.

 

وی اظهار کرد: فاقد مسکن بودن از شروط مهم ثبت نام برای سرپرستان خانوار و حتی افراد مجرد واجد شرایط بوده و بر این اساس متقاضیان نباید از یکم فروردین ماه سال ۸۴ تاکنون هیچگونه معامله مسکن و سابقه مالکیت مسکونی داشته و از اول انقلاب تاکنون، هیچ تسهیلات دولتی مسکن دریافت نکرده باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.