;

۲۶۸ واحد صنعتی جدید در آذربایجان شرقی راه اندازی شد

به گزارش آدینه پرس: غلامعلی راستی با اعلام این خبر، افزود: با راه اندازی این میزان واحد صنعتی در استان زمینه اشتغال بیش از ۴۰۰۰ نفر در استان فراهم شده است.

 

وی ادامه داد: طی این مدت در سال جاری، ۱۳۰ واحد صنعتی جدید ایجادی با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۲۲۰۰ نفری در استان راه اندازی شده و با توجه به این آمار، رشد تقریبی ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم.

 

وی گفت: بیشترین واحدهای راه اندازی شده ایجادی در گروه صنعتی محصولات غذایی وآشامیدنی‌ها، ساخت منسوجات، مواد و محصولات شیمیایی، محصولات لاستیک، پلاستیک و ساخت ماشین آلات و تجهیزات بوده است.

 

راستی افزود: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، بیشترین واحدهای صنعتی ایجادی در شهرستان‌های تبریز، آذرشهر و شبستر راه اندازی شده است.

 

بیش از ۴۰۰۰ واحد صنعتی در استان فعالیت دارند

 

وی ادامه داد: تعداد واحدهای فعال دارای پروانه بهره برداری استان بالغ بر ۴۱۷۰ واحد صنعتی است.

 

وی افزود: فعالیت این میزان واحد صنعتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۴.۶۴۳ میلیارد تومان، اشتغال بیش از ۱۲۷ هزار نفر را موجب شده است.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: توزیع هرستان‌ها و واحدهای فعال نشان می‌دهد که بیشترین واحدهای فعال در شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، شبستر، بستان آباد و بناب است.

 

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی تصریح کرد: بیشتر واحدهای فعال استان در گروه‌های صنعتی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت منسوجات، دباغی، چرم، کیف، چمدان و کفش، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، محصولات لاستیک و پلاستیک، سایر محصولات کانی غیرفلزی، محصولات فلزی فابریکی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات هستند.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.