۲۷۰ میلیارد تومان بدهی سازمان‌های آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

به گزارش آدینه پرس:داود بهبودی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی اظهار کرد: استفاده ۲۷۰ میلیارد تومانی از منابع اسناد خزانه اسلامی در این محدودیت های شدید بودجه ای بسیار راهگشا بوده و باید امسال نیز بتوانیم به شکلی اثربخش‌تر از منابع بودجه‌ای بهره ببریم.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های بودجه سال ۱۴۰۰ در ارتقای زیرساخت‌ها با برنامه ریزی بلندمدت، توزیع عادلانه منابع و کاهش فشار بر منابع استانی، رد دیون دولت، جلب مشارکت بخش خصوصی، عمومی و فاینانس، تقویت منابع و مولدسازی و توسعه و رفع محرومیت بهره ببریم.

بهبودی همچنین به مقایسه اعتبارات هزینه ای استان در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت خاطرنشان کرد: اعتبارات هزینه‌ای ابلاغی سال جاری استان ۸۹۴ میلیارد تومان است که این رقم نسبت به اعتبار هزینه ای ابلاغی در ابتدای سال گذشته و میزان تحقق آن در انتهای سال به ترتیب ۵۹.۵۸ و ۲۲.۳۶ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ابلاغی سال ۱۴۰۰ استان را ۱۹۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد.

شاهین فتحی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی

تحقق ۱۰۷ درصدی درآمدهای مصوب آذربایجان‌شرقی

 

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از تحقق ۱۰۷ درصدی درآمدهای مصوب استان در سال ۹۹ خبر داد و گفت: این رقم بیش از چهار هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان است.

شاهین فتحی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: میزان درآمدهای مصوب استان در سال ۱۳۹۹ حدود چهار هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان بود که به میزان بیش از چهار هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان تحقق یافت.

وی افزود: سهم مالیات از کل درآمدهای استان در سال گذشته ۹۴.۱۵ درصد، درآمدهای مصوب مالیاتی سه هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان، میزان درآمدهای محقق شده مالیاتی بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یعنی ۱۱۰ درصد بوده است.

فتحی درآمدهای غیرمالیاتی مصوب استان را در سال ۱۳۹۹ در حدود ۳۴۳ میلیارد تومان و میزان تحقق این درآمدها را ۲۶۵ میلیارد تومان یعنی ۷۷.۲۸ درصد اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اظهار کرد: سهم درآمدهای غیرمالیاتی از کل درآمدها ۵.۸۵ درصد است.

فتحی اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای مصوب ابلاغی به ۲۳ دستگاه مشمول نظام بودجه هزینه ای استان در سال گذشته حدود ۷۳۴ میلیارد تومان بود که به میزان ۱۰۰ درصد تحقق یافته است.

فتحی میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع اعتباری به استان در سال ۱۳۹۹ را در حدود یکهزار و ۱۵۷ میلیارد تومان و میزان تخصیص این اعتبار را ۵۱.۲۰ درصد یعنی ۵۹۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.