۲ پروژه عمرانی و رفاهی با اعتبار ۳۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید

image_print

به گزارش آدینه پرس، در ادامه برنامه شهرداری تبریز در احیا باغ‌شهر تاریخی، پارک محله‌ای حیدربابا واقع در پشت بیمارستان استاد شهریار به عنوان چهل و پنجمین گام شهرداری تبریز در این راستا به بهره‌برداری رسید.

 

پارک حیدربابا به مساحت ۹۲۸۶ متر مربع با هزینه تملک و اجرا ۲۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و با هدف افزایش سرانه فضای سبز و خدمت رسانی به مردم تبریز، به بهره‌برداری رسیده و در اختیار شهروندان منطقه قرار گرفت.

 

از جمله اقدامات صورت گرفته در این پارک محله‌ای می توان به ۲ هزار مترمربع کفپوش، ۲۵۰ تن آسفالت‌ریزی، ۴۵۰ متر مسیر دوچرخه‌سواری، ۱۶۵ مترمربع زمین بسکتبال، ۱۴۰ مترمربع زمین هفت‌سنگ، ۶ چشمه سرویس بهداشتی، و ۲ میز شطرنج اشاره کرد.

 

همچنین، ۳۱۷ اصله نهال، ۵ هزار بوته درختچه، ۶ هزار و ۹ گلدان گلگاری و ۲ هزار ۹۰۰ مترمربع چمن‌کاری، در راستای توسعه فضای سبز منطقه کاشته شده است.

 

مسیرگشایی فاز اول خیابان ملازینال به طول ۳۵۰ متر و عرض ۱۶ متر با هزینه تملک و اجرا ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر پروژه شهرداری منطقه یک تبریز است که امروز به بهره‌برداری رسید. این مسیرگشایی آرزوی دیرینه شهروندان ساکن در این خیابان و جهت تسهیل تردد خودروها صورت گرفته است. فازهای بعدی این پروژه نیز در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته است

 

۲۶ باب واحد مسکونی با مساحت عرصه ۸۲۹ مترمربع و مساحت اعتیانی ۱۵۵۹ مترمربع، در راستای این پروژه تملک شده است.

 

همچنین ۹۰۰ تن آسفالت‌ریزی اساسی، ۲۰۰ مترمربع کفپوش و طول جدول ۱۰۰ متر، جزو عملیات مسیرگشایی جدید در این خیابان هستند.

 

همزمان با بهره‌برداری از این ۲ پروژه عمرانی و رفاهی، طرح توسعه پارک پردیس به مساحت ۱۷۲۰۰ مترمربع واقع در خیابان بعثت روبروی دادگاه خانواده کلنگ‌زنی ‌می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.