۲ پروژه عمرانی و رفاهی با اعتبار ۳۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید

به گزارش آدینه پرس، در ادامه برنامه شهرداری تبریز در احیا باغ‌شهر تاریخی، پارک محله‌ای حیدربابا واقع در پشت بیمارستان استاد شهریار به عنوان چهل و پنجمین گام شهرداری تبریز در این راستا به بهره‌برداری رسید.

 

پارک حیدربابا به مساحت ۹۲۸۶ متر مربع با هزینه تملک و اجرا ۲۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و با هدف افزایش سرانه فضای سبز و خدمت رسانی به مردم تبریز، به بهره‌برداری رسیده و در اختیار شهروندان منطقه قرار گرفت.

 

از جمله اقدامات صورت گرفته در این پارک محله‌ای می توان به ۲ هزار مترمربع کفپوش، ۲۵۰ تن آسفالت‌ریزی، ۴۵۰ متر مسیر دوچرخه‌سواری، ۱۶۵ مترمربع زمین بسکتبال، ۱۴۰ مترمربع زمین هفت‌سنگ، ۶ چشمه سرویس بهداشتی، و ۲ میز شطرنج اشاره کرد.

 

همچنین، ۳۱۷ اصله نهال، ۵ هزار بوته درختچه، ۶ هزار و ۹ گلدان گلگاری و ۲ هزار ۹۰۰ مترمربع چمن‌کاری، در راستای توسعه فضای سبز منطقه کاشته شده است.

 

مسیرگشایی فاز اول خیابان ملازینال به طول ۳۵۰ متر و عرض ۱۶ متر با هزینه تملک و اجرا ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر پروژه شهرداری منطقه یک تبریز است که امروز به بهره‌برداری رسید. این مسیرگشایی آرزوی دیرینه شهروندان ساکن در این خیابان و جهت تسهیل تردد خودروها صورت گرفته است. فازهای بعدی این پروژه نیز در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته است

 

۲۶ باب واحد مسکونی با مساحت عرصه ۸۲۹ مترمربع و مساحت اعتیانی ۱۵۵۹ مترمربع، در راستای این پروژه تملک شده است.

 

همچنین ۹۰۰ تن آسفالت‌ریزی اساسی، ۲۰۰ مترمربع کفپوش و طول جدول ۱۰۰ متر، جزو عملیات مسیرگشایی جدید در این خیابان هستند.

 

همزمان با بهره‌برداری از این ۲ پروژه عمرانی و رفاهی، طرح توسعه پارک پردیس به مساحت ۱۷۲۰۰ مترمربع واقع در خیابان بعثت روبروی دادگاه خانواده کلنگ‌زنی ‌می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.