۳۲ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در آذربایجانشرقی در حال احداث است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۸۲ پروژه به ارزش یک هزار میلیارد تومان در حوزه راهداری و حمل و جاده ای استان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری  آدینه پرس : اورجعلی علیزاده روز شنبه در گقت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح ها از جمله شامل ۲۶ پروژه آسفالت راه اصلی به طول ۲۰۰ کیلومتر، ۳۵ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی به طول ۲۵۰ کیلومتر، ۹ پروژه رفع نقاط پرحادثه، ۲ مرکز معاینه فنی در شهرهای میانه و سراب، ۶ مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی و بازسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل مسافری به تعداد ۵۸ دستگاه است.
وی با بیان اینکه تلاش می شود تا پایان فصل کاری ۱۵۰ کیلومتر دیگر از راه های روستایی استان نیز آسفالت شود، اظهار داشت: اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات دولتی و امضای تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه تامین شده است.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: امسال با بهره برداری از ۶ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در جاده های استان، تعداد این مجتمع ها به ۵۱ مورد می رسد و ۳۲ مجتمع خدماتی و رفاهی نیز در حال احداث است.
در حال حاضر با هدف کمک و ترغیب سرمایه گذاران عملیات اجرایی زیرساخت‌های این مجتمع‌ها شامل آسفالت رمپ‌های دسترسی و … انجام شده و امیدواریم با تخصیص تسهیلات ارزان قیمت و طرحهای تشویقی سرمایه گذاران ترغیب به ایجاد مجتمع های رفاهی ترغب شوند.

لازم به ذکر هست که وجود مجتمع های رفاهی بین راهی نقش بارز و پررنگی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد دارد.

علیزاده، با بیان اینکه تلفات جاده ای به طور متوسط در استان ۱۵ درصد کاهش یافته است، افزود: در چهار ماه امسال ۲۲۷ نفر بر اثر تصافات جاده ای فوت کرده اند که بیش از ۵۵ درصد این تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو، واژگونی در اثر سرعت زیاد و سرعت غیرمطمئنه است.
امیدواریم که ۳۲ مجتمع در حال احداث هرچه زودتر در جهت تامین رفاه، آسایش تردد کنندگان به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به تردد زائران اربعین گفت: امسال نیز جابجایی زائران اربعین حسینی از سوی ناوگان مسافری استان جزو برنامه های این اداره کل بوده و پیش بینی شده حدود ۳۵ هزار نفر از زائران توسط ناوگان مسافری جابجا شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه علاوه بر  طرح های ذکر شده، شانه سازی راه ها و حذف ۲۰ نقطه پرحادثه نیز از محل امکانات این اداره کل انجام می شود، گفت: طول شبکه راه های استان ۱۴ هزار کیلومتر است.
علیزاده، با اشاره به اینکه از کل شبکه راه استان، ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی بوده که حدود ۶ هزار کیلومتر از آن آسفالت شده است، ادامه داد: به طور متوسط در فصل زمستان هر سال هر ماه حداقل ۱۰ سری برف روبی و ۱۰ سری نیز نمک پاشی در جاده های استان انجام می شود.
وی یادآوری کرد: حجم عملیات برف روبی و نمک پاشی در جاده های استان به طور میانگین حدود ۴۰ هزار کیلومتر بوده که توسط ۹۰ گروه راهداری، ۶۰۰ دستگاه خودرو و یک هزار و ۲۰۰ پرسنل این عملیات انجام می شود و در این راستا طی سال گذشته ۵۰ هزار تن نمک و ۵۰ هزار تن شن و ماسه استفاده شده است.

۱۴۱ پروژه راه روستایی در آذربایجان شرقی در دست اجراست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون ۱۴۱ پذروژه راه روستایی به طول ۷۶۵ کیلومتر با اعتبار بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سطح استان در دست اجراست.
علیزاده، افزود: ۱۵۰ کیلومتر نیز پروژه راه اصلی با اعتبار حدود ۳۰۰ میلیارد تومان، رفع ۱۴ نقطه پرحادثه شامل پل، تقاطع غیرهمسطح و روگذر و زیرگذر به ارزش حدود ۵۵ میلیارد تومان در طول جاده های استان در دست اجراست.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۶ گروه در طول جاده های مواصلاتی در حال آسفالت ریزی و ۲۱ گروه نیز در حال ساماندهی علایم هستند و در چهار ماه سال جاری نیز سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر از جاده ها خط زنی شده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.