۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به دامداران آذربایجان شرقی پرداخت می‌شود

به گزارش آدینه پرس: اکبر فتحی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران این سازمان اظهار کرد: این کارت که با اعتبار ۱۰۰ ، ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیون ریالی برای تهیه نهاده‌های دامی در سه ماهه زمستان در اختیار دامداران قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات این کارت ها ۵۰۰ میلیون ریال بوده و متناسب با ظرفیت فعالیت متقاضی و معرفی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی قابل صدور است، افزود: این تسهیلات یکساله و با سود ۱۱ درصد است و استفاده از تسهیلات فقط در پایانه های فروش کارگزاران واحدهای خوراک دام، تعاونی های شهرستانی، شرکتهای پشتیبانی امور دام و مراکز فروش نهاده های دامی مجاز مقدور می باشد.

 

رئیس جهادکشاورزی استان با بیان اینکه این کارت تنها برای تهیه بخشی از نهاده مورد نیاز دامداران است و مابقی آن همچنان از طریق سامانه‌های توزیع نهاده‌های خوراک دام مانند بازارگاه در اختیار آنان قرار می گیرد، ادامه داد: البته اعتبار زمانی استفاده از این کارت نامحدود است، اما آن چه هدف وزارت جهاد کشاورزی بوده، کمک به دامداران برای تهیه نهاده‌های دامی در فصل زمستان است.

 

وی با بیان اینکه دامداران توسط جهاد کشاوری استان و شهرستانها شناسایی شده و کددار هستند و از طریق سازمان به بانک کشاورزی معرفی خواهند شد تا دامدار کارت را تهیه کنند، خاطرنشان کرد: دامداران با استفاده از این کارت اعتباری فقط می‌توانند نهاده‌های دامی تهیه کنند و اقساط آن را به صورت ۶ ماهه و یک ساله پرداخت کنند.

 

فتحی با بیان اینکه دامداران با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان خود جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شوند، افزود: این که کدام دامدار از چه میزان تسهیلات می‌تواند استفاده کند بستگی به تعداد دام های وی دارد که این موضوع توسط جهاد کشاورزی تصویب و به بانک کشاورزی اعلام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.