۴۵۰ میلیارد ریال طرح عمرانی شهری در تبریز بهره‌برداری شد

به گزارش آدینه پرس: شهردار تبریز شامگاه سه شنبه در مراسم بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای توزیع عادلانه امکانات در سطح مناطق دهگانه شهرداری، گفت: در این مدت شهرداری تبریز با مشکلات مالی مواجه بود ولی با تلاش زیاد و امکانات کم، کارهای متعدد و ماندگاری در سطح مناطق مختلف شهر برای ارایه خدمت به شهروندان انجام شد.

 

ایرج شهین باهر، با اشاره به اجرای پروژه تعریض جاده آناخاتون، افزود: این پروژه مستقیما وظیفه شهرداری تبریز نبود اما مدیران شهرداری با درک اهمیت آن در کاهش آمار تصادفات، تمام تلاش خود را برای اجرای باکیفیت آن به کار بستند.

 

وی با تاکید بر اینکه اجرای پروژه های باکیفیت از اهداف شهرداری تبریز در این دوره مدیریت شهری بود، اظهار داشت: در این راستا با توزیع آسفالت تلاش شد پروژه های ساماندهی معابر با اصول و استانداردهای لازم اجرا شود تا در ۱۵ سال آینده مشکلی برای شهروندان پیش نیاید.

 

شهردار تبریز با بیان اینکه بدهی های دوره گذشته در این دوره پرداخت شد، گفت: در زمان کنونی کلانشهر تبریز از جمله شهرهایی است که اقساط معوقه به بانک ها ندارد و از بابت پرداخت حقوق کارکنان نیز با مشکلی مواجه نیست.

 

شهین باهر، ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، شهرداری تبریز پروژه هایی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اجرا و افتتاح کرده است در حالی که بودجه کل استان حتی نصف این رقم نیز نیست.

 

وی اظهار امیدواری کرد، در ششمین دوره شورای اسلامی تبریز امور شهر به خوبی پیش برود و شاخص های زندگی در این شهر ارتقا یابد.

 

پروژه های شهرداری منطقه ۶ در قالب انسان محور و زیست محیطی اجرا شده است

 

شهردار منطقه ۶ تبریز نیز در این مراسم با اشاره به بهره برداری از ۹ پروژه عمرانی در این منطقه، گفت: پروژه های اجرا و تکمیل شده در این منطقه جزو پروژه های انسان محور و زیست محیطی منطقه محسوب می شود.

 

حسین عالیباف، ره برداری از پروژه های منطقه ۶ شهرداری تبریز گفت: پروژه اصلی تعریض جاده آناخاتون به اسپیران که قبلا راه روستایی بود و بار ترافیکی بالایی داشت و تصادفات جرحی و جانی در آن روی می داد، با صرف ۲۲۰ میلیارد ریال و اجرای ۲۱ دهنه پل تعریض شد تا آمار تصادف جاده ای در این مسیر کاهش یابد.

 

وی ایجاد مسیر دوچرخه، کانال رود و کانال ایلی سو به طول ۹۰۰ متر، ساماندهی کوی های صنعتی و محلات الحاقی و مسیر ارتباطی شهرک شهید صیاد شیرازی به طول ۷۰۰ متر را از مهم ترین اقدامات اخیر شهرداری منطقه ۶ اعلام کرد.

 

در این مراسم توسعه شبکه آب خام در هشت فاز در راستای حفظ و توسعه فضای سبز و افزایش راندمان آبیاری با رویکرد صرفه جویی در مصرف آب در هشت مسیر با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال و به طول هفت کیلومتر به بهره برداری رسید.

 

اجرای فاز نخست ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز با ایجاد مسیر دسترسی باند تندرو به کندرو در حدفاصل پل بعثت (مایان) تا سه راهی فرودگاه و آماده سازی و کاشت بیش از پنج هزار و ۵۰۰ اصله درخت و درختچه با هزینه ۱۰ میلیارد ریال و احداث فاز نخست کانال سنگی کوی صنعتی رود به طول ۵۰۰ متر و ۱۵ میلیارد ریال اعتبار و کانال ایلی سو به طول ۴۰۰ متر و ۱۱ میلیارد ریال اعتبار در جاده صنعت قراملک در راستای هدایت روان آب های سطحی سرریز شده به سمت غرب تبریز و پیشگیری از بروز سیلاب و آبگرفتگی در معابر از دیگر طرح های افتتاح شده در این منطقه است.

 

در این مراسم از طرح مسیر دوچرخه سواری بلوار خلبان به طول ۲ کیلومتر با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در بلوار خلبان از ورودی پایگاه شهید فکوری تا ورودی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، اجرای عملیات احداث فاز اول سنگفرش به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در کوی نهضت قراملک و به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع در کوی دماوند واقع در محله شنب غازان با اعتبار هشت میلیارد ریال بهره برداری شد.

 

پروژه تعریض جاده آناخاتون نیز با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال از ورودی شماره دو آناخاتون تا سه راهی مرکز دفن فنی مهندسی به طول ۴.۵ کیلومتر با افزایش سه برابری عرض جاده از ۵.۵ متر به ۱۶.۷ متر و مسیر ارتباطی شهرک شهید صیاد شیرازی به طول ۷۰۰ متر و عرض ۳۵ متر با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.