۶۴ نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر تبریز شدند

آدینه پرس: سعید برزگر شامگاه شنبه پس از اتمام زمان ثبت نام نامزدهای حضور در انتخابات در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در چهارمین روز از ثبت نام، هشت نفر با حضور در فرمانداری تبریز به ‌صورت حضوری و ۲۴ نفر به ‌صورت غیر حضوری ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از ۳۲ نفر ثبت نام کننده ۲۹ نفر از حوزه تبریز و ۳ نفر نیز از حوزه باسمنج ثبت نام کردند و امروز از حوزه های سردرود و خسروشاه ثبت نامی انجام نشد.

برزگر در خصوص جنسیت و مدرک تحصیلی افراد ثبت نام کننده اظهار کرد: ۲۷ نفر مرد، ۵ نفر زن، ۲ نفر با مدرک دکترا، ۱۳ نفر کارشناسی ارشد،  ۱۵ نفر کارشناسی هستند و مدرک ۲ نفر نیز به علت داشتن سابقه عضویت در ادوار گذشته شورای شهر، ملاک قرار داده نشد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای مدرک حوزوی هستند نیز جزو دارندگان مدارک کارشناسی محسوب می‌شوند.وی در تشریح مجموع کل ثبت نام کنندگان در طول ۴ روز گفت

برزگر اعلام کرد: تا کنون از چهار شهر این شهرستان در مجموع ۷۳ نفر ثبت نام کرده اند که ۶۴ نفر از تبریز، ۲ نفر از خسروشاه، ۳ نفر سردرود و ۴ نفر نیز از باسمنج ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: ۲۵ نفر به‌صورت حضوری و ۴۸ نفر نیز به صورت غیر حضوری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۰ نفر مرد و ۱۳ نفر نیز زن هستند.

برزگر گفت: در مجموع ۲ نفر با مدرک دکترا، ۲۹ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۳۸ نفر با مدرک کارشناسی و ۲ نفر نیز با مدرک کاردانی ثبت نام کرده اند.

 

ثبت‌نام از داوطلبان حضور در انتخابات شورای اسلامی شهر از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند آغاز شده است و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت.

داوطلبان می‌توانند جهت ثبت‌نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر به یکی از چهار روش اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیغام مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب، نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی کامپیوتر (دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیغام مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب، دفاتر پیشخوان دولت و دریافت پیغام مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب و مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

ثبت نام داوطلبان ورود به شوراهای اسلامی روستاها ۱۶ فروردین آغاز می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.