۹۵ درصد معابر اصلی بازار تبریز سنگفرش شده است

به گزارش آدینه پرس، علی مدبر، ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه های عمرانی، خدماتی و رفاهی در بافت تاریخی شهر اظهار کرد: اکثر پروژه‌های شهرداری منطقه ۸ تبریز انسان‌محور و در راستای حفظ و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی شهر است که در دو سه ‌سال اخیر ۹۴ میلیارد تومان در این حوزه هزینه‌شده است.

 

او افزود: در کنار آن، نزدیک به یک‌هزار میلیارد تومان در پروژه‌های مختلف عمرانی، خدماتی و فرهنگی و در بخش مسیرگشایی و تملک هزینه‌ شده است.

 

شهردار منطقه ۸ تبریز اعلام داشت: هر اندازه بتوانیم در حوزه توریسم و جذب گردشگر سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

 

او اضافه‌ کرد: در همین راستا پیاده‌راه و سنگفرش‌ها را در سطح منطقه احداث کردیم و یا در دست اجرا است که از آن جمله می‌توان به شفاییه، میدان کهنه، چهارراه شهید بهشتی، میدان ساعت و سنگفرش آن اشاره کرد که مباحث انسان محوری و پیاده محوری در این پروژه‌ها مد نظر قرار گرفته است.

 

مدبر با اشاره به طرح‌های مطالعاتی در حوزه انسان‌محوری عنوان داشت: طرح مصوب خیابان جمهوری که امسال در بودجه تعریف شده است و مطالعات چند پیاده‌راه از جمله خیابان شریعتی و آسفالت و سنگفرش و مرمت بافت های تاریخی و تملک خانه های قدیمی از جمله برنامه‌های شهرداری منطقه ۸ در سال جاری است.

 

او یادآور شد: تلاش کردیم اولویت امسال را نیز در حوزه انسان‌محوری قرار دهیم تا شهرمان همانند دیگر شهرها در جذب گردشگر سهمی اساسی داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.