۹۶.۶ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی باسواد هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد چشمگیری در درصد باسوادی استان هستیم، گفت: در حال حاضر حدود ۹۶.۶ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله استان از نعمت سواد برخوردارند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: تراب محمدی روز دوشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی آذربایجان شرقی با تاکید بر ارتقای جایگاه استان در باسوادی به عنوان یکی از استان هایی که در مسائل فرهنگی همواره پیشتاز بوده است، افزود: شناسایی دقیق بی سوادان در این مسیر بسیار موثر خواهد بود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی را به مشارکت در امر شناسایی اسمی بی سوادان ملزم کرد.

 

مدیرکل دفتر دوره های سوادآموزی سازمان نهضت سوادآموزی کشور نیز در این جلسه با اشاره به سختی شناسایی اسمی بی سوادان، مشارکت دستگاه های انقلابی در این زمینه را خواستار شد.

 

احمد قنبر زاده با اشاره به فعالیت خوب استان آذربایجان شرقی در سال های گذشته در زمینه فعالیت های سوادآموزی افزود: انسداد مبادی بی سوادی در جلوگیری از افزایش درصد بی سوادی نقش مهم و اساسی دارد و باید ضمن فعالیت در حوزه سوادآموزی از ظهور بی سوادی پیشگیری کرد.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز با قدردانی از مشارکت و همدلی بین بخشی در استان گفت: شورای پشتیبانی سوادآموزی به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیر فعالیت سوادآموزی در استان و شهرستان ها نقش اساسی در پیشبرد برنامه ها دارد و از این رو انتظار داریم فرمانداران نسبت به تشکیل فصلی آن در شهرستان ها اقدام کنند.

 

حجت الاسلام علی پوررادی با اشاره به اینکه تحقق اهداف سوادآموزی در گرو مشارکت همگانی است، افزود: تفاهم نامه متعددی در کشور و استان بین دستگاه ها تنظیم شده و تلاش مجموعه آموزش و پرورش استان بر این است تا از تمام ظرفیت های برون سازمانی در رشد درصد باسوادی بهره ببرد.

 

دبیر شورای پشتیبانی سوادآموزی استان با تاکید بر ضرورت انسداد مبادی بی سوادی گفت: با افزایش پوشش تحصیلی در سال های گذشته، استان در زمینه جلوگیری از رشد بی سوادی گام های بزرگی برداشته است.

 

وی با اشاره به طرح های مختلف سوادآموزی مانند طرح های آموزش اولیای بی سواد، آموزش عملی نماز یا نماز کلید بهشت، سوادآموزی در زندان، خواندن با خانواده، آموزش عملی نماز، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲۰ هزار ۷۶۹ نفر در دوره های مختلف تحصیلی جذب شده اند که از این تعداد پنج هزار و ۵۴۳ نفر از سواد خواندن و نوشتن برخوردار نیستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.