پتروشیمی تبریز با یک شرکت روسی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

پتروشیمی تبریز با شرکت روسی «سیبور» تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه روابط تجاری دو کشور و تبادل تکنولوژی امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: این تفاهم‌نامه در زمینه‌های مختلف همکاری دو طرف با حضور هیئت اتحادیه شیمیدانان روسیه (RCU) در پتروشیمی تبریز و برگزاری نشست‌های تخصصی، مورد بررسی قرار گرفت.

 

تبادل دانش فنی در زمینه‌های مختلف تولیدی، صادرات محصولات پتروشیمی تبریز به کشور روسیه و نیز تامین مواد اولیه پتروشیمی تبریز از کشور روسیه از جمله موارد همکاری بر اساس این تفاهم‌نامه است.

 

مجتمع پتروشیمی تبریز بزرگترین شرکت تولیدی شمال‌غرب کشور از نظر حجم کسب‌وکار و تولیدکننده انحصاری انواع پلاستیک‌های خام شامل پلی‌اتیلن، پلی‌استایرن‌ها و «ای.بی.اس» است.

 

این شرکت بازار مناسبی در کشورهای مختلف دنیا دارد تا جایی که در حال حاضر میزان درخواست مشتریان خارجی فرآورده‌های پتروشیمی تبریز به ویژه کشورهای اروپایی بیش از سه برابر کل محصولات تولیدی این مجتمع بزرگ تولیدی است.

 

گفتنی است طرح مجتمع پتروشیمی تبریز در قانون بودجه سال ۱۳۶۶ کل کشور تصویب شد و کلیات طرح در بهمن ماه ۱۳۶۷ به تائید هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید؛ فعالیت‌های طراحی و مهندسی آن نیز در نیمه دوم سال ۱۳۶۸ و عملیات نصب در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار و در جوار غربی پالایشگاه تبریز طی سال ۱۳۷۱ آغاز شد.

 

پتروشیمی تبریز اولین شرکت دانش‌بنیان کشور در زمینه طراحی محصول به شمار می‌آید و در سایه طرح‌های توسعه‌ای اجرا شده یا در دست اجرای آن، موفق شده است علاوه بر نقش‌آفرینی در تامین نیاز داخلی در عرصه صادرات نیز گام‌های مهمی بردارد.

 

واحد پلی‌پروپیلن پتروشیمی تبریز با سرمایه‌گذاری ۲۰میلیون دلار جزو همین طرح‌های توسعه‌ای است که طی آبان سال جاری و با هدف تکمیل زنجیره ارزشی پتروشیمی تبریز به بهره‌برداری رسید.

 

همزمان با هفته دولت نیز عملیات اجرایی پروژه احداث اتیل بنزن و استایرن مونومر و طرح احداث واحد جداسازی هوا ASU شرکت پتروشیمی تبریز با حضور معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و استاندار آذربایجان‌شرقی آغاز شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.