;

پیش‌بینی کاهش دما و بارش برف در آذربایجان‌شرقی

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس نقشه‌های پیشیابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای از روز جمعه بارش برف و باران همراه با کاهش دما استان را دربر می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: محمد امیدفر، روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این سامانه تا شب سه شنبه هفته آینده به فعالیت خود ادامه خواهد داد، افزود: فعالیت متناوب این سامانه بارشی موجب ابرناکی، وزش باد تا نسبتا شدید و بروز مه می شود.

 

وی اظهار داشت: فعالیت این سامانه به ویژه از بعد از ظهر یکشنبه تا اواخر دوشنبه به صورت بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی و بارش باران در نواحی گرمسیر استان خواهد بود و دمای هوا نیز از جمعه تا یکشنبه به صورت نسبی کاهش می یابد.

 

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: احتمال لغزندگی جاده ها و معابر عمومی، کولاک برف و اختلال در تردد به ویژه در گردنه ها و جاده های کوهستانی و آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق گرمسیر استان دور از انتظار نیست.

 

امیدفر، ادامه داد: با توجه به کاهش دما و احتمال کولاک در جاده های استان، رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری و کوهنوردان از فعالیت های کوهنوردی خودداری کرده و رانندگان با خود زنجیرچرخ، تجهیزات زمستانی و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.

 

به روزترین خبرها را در آدینه پرس دنبال کنید

 

وی همچنین خواستار انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد آبگرفتگی معابر عمومی، کولاک برف شد و افزود: محکم کردن سازه های سبک، سقف گلخانه ها و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی از مردم انتظار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.