۷۰۰۰ داوطلب جمعیت هلال احمر در آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر تعداد 7000 نفر دواطلب این جمعیت در سراسر استان انواع فعالیت‌های امدادی را انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: حمید منجم، در مراسم روز جهانی داوطلب و تجلیل از داوطلبان نمونه هلال احمر استان، شعار اصلی داوطلبان این جمعیت را که در سخت ترین شرایط آماده خدمت به مردم نیازمند هستند، «شوق خدمت تا شهادت»، اعلام کرد و گفت: تمامی این داوطلبان در دشوارترین مواقع و در انواع سوانح و حوادث طبیعی و غیرطبیعی برای نجات آسیب دیدگان سر از پا نمی شناسند.

 

وی با بیان اینکه داوطلبان جمعیت هلال احمر در حاشیه های شهرهای بزرگ و مناطق روستایی و نقاط محروم همیشه در حال آماده باش بوده و برای خدمت رسانی فداکاری می‌کنند، ابراز امیدواری کرد این مجموعه روز به روز گسترده‌تر شده و کیفیت و کیمیت خدمات آن ارتقا یابد.

 

منجم، حضور بانوان داوطلب هلال احمر در ماموریت های مختلف را بسیار حائز اهمیت و موثر خواند و با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ درصد مجموع داوطلبان آذربایجان شرقی را این قشر تشکیل می دهد، یادآور شد: کسانی که ادعای دفاع از حق و حقوق زنان و حضور زنان در جامعه را دارند، باید صحنه های مربوط به خدمات بی وقفه آنها در قالب تیم های داوطلبی هلال احمر را مشاهده کنند.

 

وی الگوی بانوان ایرانی را حضرت فاطمه (س) اعلام کرد و ادامه داد: به واقع امروز مادران شهدا جزو الگوهای نمونه جامعه اسلامی برای دختران هستند که فرزندان خود را برای دفاع از اسلام و میهن فدا کردند.

 

منجم، حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر را رکن اصلی و اساسی این مجموعه دانست و گفت: ماهیت فعالیت این داوطلبان ایجاد پل ارتباطی بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان است که دین اسلام نیز بر چنین مبحثی تاکید فراوان دارد.

 

به گفته وی ویژگی هایی همچون آزادگی، هم دردی، نوع دوستی و انسان دوستی و کمک به هم نوع در شرایط سخت و حساس از جمله آموزه‌های تاکید شده اسلامی و دینی است که داوطلبان هلال احمر در چنین راهی گام نهاده و تلاش شبانه روزی می کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی از داوطلبان به عنوان معنی کننده اصلی تعاون یاد کرد که مسئولیت اجتماعی و مشترک خود را بدون کم ترین تعلقات مادی و سیاسی در این زمینه به خوبی ایفا می کنند.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.