;

۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم و غیرمجاز در تبریز وجود دارد.

گزارش آدینه پرس، عباس رنجبر اظهار کرد: معضل ساخت و ساز غیر مجاز و بناهای غیر ایمن در این شهر گسترده بوده و توجه دولت را می‌طلبد.

 

وی با بیان اینکه حادثه اخیر درتبریز ضرورت بیش از پیش به اهمیت ایمنی در ساخت و ساز را نشان داد گفت: آیین‌نامه‌های ایمنی ساختمان از سال ۱۳۷۶ در تبریز اجرایی شده است، گفت: باوجود همه سختگیری‌ها بازهم ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز ادامه دارد و در حال حاضر حدود۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیر مقاوم و غیرمجاز در تبریز وجود دارد.

 

شهردار تبریز تصریح کرد: در سال‌های اخیر با پدیده ساخت و ساز غیر مجاز واحدهای مسکونی یک طبقه ای روبرو بودیم اما اخیرا ساخت و ساز های طبقه ای انجام می‌شود و برخی شهروندان بر روی سقف خانه، اقدام به احداث خانه می‌کنند ‌که خطرات بیشتری دارد.

 

وی بیان کرد: چون این خانه‌ها اغلب از کمیسیون ماده ۱۰۰ مجوز دارند ورود به این خانه‌ها مشکلات قانونی و زمان بر دارد و تا زمان اخذ مجوز ورود، احداث غیر مجاز انجام شده است.

 

رنجبر خاطرنشان کرد: همکاران خود در شهرداری را تحت فشار خواهیم گذاشت تا نظارت بیشتری بر ساخت و سازها انجام دهند ودر همین زمینه قرارگاه اقدام تشکیل می‌شود.

 

شهردار تبریز اضافه کرد: تشکیل این قرارگاه در قالب لایحه ای به شورای شهر پیشنهاد می‌شود.

 

وی افزود: اصلی ترین موضوع همراهی شهروندان و توجه به ایمنی خودشان در رعایت ساخت و ساز غیر مجاز است.

 

رنجبر تأکید کرد:تا زمانی که شهروندان همراهی لازم را نداشته باشند امکان مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.