;

۹۸نیروی امدادی موفق به راه یابی به آزمون درجه ایثار شدند

معاون جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: ۹۸نفر  نجاتگر یکم با شرکت در بازآموزی مهارتی و آمادگی جسمانی موفق به اعزام به آزمون درجه ایثار شدند.

به گزارش آدینه پرس، میر علی آقا سیدی با اشاره به نحوه و شرایط عضویت در هلال احمر بیان کرد: امدادگران داوطلب جمعیت هلال احمر از طریق شرکت در دوره های عمومی امداد و نجات و تشکیل پرونده حائز درجه امدادگر سه می شوند.
وی ادامه داد: همچنین اعضای داوطلب با شرکت در عملیات ها و برنامه های امدادی و طی دوره هایی ویژه به امدادگر دو، یک و سپس به رده های نجاتگر سوم، دوم، یکم و در نهایت به درجه ایثار ارتقاء می یابند.
سیدی اظهار کرد: اعطای درجات امدادگران و نجات‌گران با هدف ارتقای امدادگران، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در کسب آموزش، ساماندهی و حفظ امدادگران و داشتن آرشیو اطلاعات امدادگران انجام می شود. 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی بیان کرد:  ۹۸ نفر امدادگر و نجاتگر در کمیته اعطاء و ارتقای درجه استانی واجد شرایط شناخته شده اند.
 وی با بیان اینکه از این تعداد ۹۸نفر بعد از شرکت در باز آموزی ،  مهارتی و آمادگی جسمانی موفق به ارتقای درجه شدند، گفت: این افراد شامل  ۸۹ آقا و ۹خانم می شوند. 
معاونت امداد ونجات بیان کرد: این آزمون در دو مرحله آزمون جسمانی شامل (تست کوپر ، دراز نشت ، انعطاف نیم تنه و جلو ، روی ۴۵ متر ، پرش طول در جا ، فشار موازی ، پرش جفت دو طرف ، دوی مارپیچ ، معلق ماندن) آزمون مهارتی شامل کمک های اولیه ، آزمون جستجو ونجات جاده ، آزمون جستجو در آوار ، آزمون جستجو در کوهستان ، آزمون جستجو و نجات در محیط های آبی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان شد: همچنین ۸۹ نفر نجاتگر یکم برای شرکت در آزمون کشوری ایثار موفق به کسب امتیاز لازم و برای شرکت در این آزمون معرفی شدند. 

تنظیم خبر: ناصر غلامی هوجقان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.