رییسی: تعداد زائران ایرانی در مراسم اربعین افزایش می‌یابد

image_print

به گزارش آدینه پرس، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز یکشنبه پس از نشست مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در جمع خبرنگاران گفت: مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادرمان عراق در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار خوب است اما به نظر ما این مناسبات می‌تواند بیشتر توسعه یابد.

 

وی از اراده دو کشور برای توسعه مناسبات دوجانبه خبر داد و گفت: ادامه داد: امروز ارتباط ما با عراق فقط یک ارتباط دو کشور همسایه نیست بلکه اعتقاد در باورها، قلب‌ها و ارتباط عمیق دو کشور، دو ملت و دو دولت با یکدیگر است و معتقدیم این مناسبات می‌تواند در حوزه‌های مختلف توسعه پیدا کند.

 

رییس‌جمهوری با بیان اینکه روابط ایران و عراق تنها به دو کشور ختم نمی‌شود، اظهار کرد: نقش آفرینی دو کشور در منطقه، جهان و ارتباطات بین‌المللی هم می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

وی اضافه کرد: آنچه در نشست‌های تخصصی بین وزیران دو کشور و نشست بین من و نخست وزیر مطرح شد، همه در جهت توسعه مناسبات است و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم هرچه سریعتر به اجرا در بیاید.

 

رییس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: آقای الکاظمی از لغو روادید بین دو کشور خبر داد که این خبرخوبی بود. اراده ایران و عراق توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره است که با دستور ایشان قرار است به سرعت انجام شود و این موضوع با پیگیری وزیران مربوطه در ایران و عراق به سرعت دنبال می‌شود.

 

وی روابط مالی و پولی بین دو کشور را از دیگر محورهای رایزنی‌های خود با الکاظمی ذکر کرد و گفت: قرار است پس از پیگیری‌های انجام شده این موضوع دنبال شود.

 

رییس جمهوری اضافه کرد: نکته دیگر اینکه در آستانه اربعین حسینی هستیم و وضعیت کرونایی نه‌تنها برای دو کشور بلکه برای کل جهان است.

 

رییسی با مهم توصیف کردن حفظ و صیانت از زائران گفت: این مساله محدودیتی در عراق ایجاد کرد در عین حال آقای نخست وزیر با توجه به اینکه عاشقان اباعبدالله بتوانند از این زیارت استفاده کنند و عده داد تعداد زائران را تا میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

 

رییس دولت سیزدهم تصریح کرد: برغم میل دشمنان، روابط ایران و عراق در همه زمینه‌ها توسعه خواهد یافت.

 

وی در پایان بار دیگر به نخست وزیر و وزیران و هیات عالی‌رتبه عراقی خوش آمد گفت

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.