اتمام ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز/ بهره‌برداری قطعی در هفته دولت

image_print

به گزارش آدینه پرس: محمدرضا پورمحمدی در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های ریلی کشور که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، هیچ پروژه‌ای دو بار افتتاح نشد و دولت تاکید داشت که تنها زمانی یک پروژه افتتاح می‌شود که تکمیل و آماده بهره‌برداری شده باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز به مرحله اتمام ریل‌گذاری تا ایستگاه خاوران تبریز رسیده و دوست داشتیم که همزمان با عید غدیر این پروژه را افتتاح کنیم؛ اما برخی نواقص وجود داشت که بهره‌برداری ایمن از پروژه را تحت تاثیر قرار می‌داد و باید رفع می‌شد.

 

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پیمانکاران پروژه برای اتمام ریل‌گذاری مسیر بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران تبریز، گفت: امیدواریم همین جدیت و تلاش برای رفع نواقص هم انجام گیرد تا در هفته دولت امسال شاهد بهره‌برداری قطعی از این مسیر ریلی باشیم.

 

پورمحمدی با بیان این‌که راه‌آهن تبریز- میانه جزو آرزوهای مردم استان بود، گفت: این پروژه از ۱۹ سال پیش آغاز شده بود، اما این افتخار دولت تدبیر و امید بود که توانست با سرمایه‌گذاری و تلاش جدی این پروژه را به سرانجام برساند.

 

وی با اشاره به افتتاح مسیر میانه تا بستان‌آباد در سال ۹۸ با حضور رئیس جمهور، گفت: از سال گذشته برای ادامه مسیر تا ایستگاه خاوران تبریز، ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد و با وجود این‌که این مسیر دشواری‌های خاص خود را داشت اما با تلاش و همت مجریان و پیمانکاران پروژه تکمیل شد.

 

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در هشتاد و ششمین برنامه افتتاح طرح‌های مهم ملی، چندین پروژه ریلی و جاده‌ای کشور با دستور رئیس جمهور افتتاح و اتمام ریل‌گذاری دو مسیر ریلی از جمله مسیر بستان‌آباد- تبریز اعلام شد.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.