اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی و اداره کل ورزش و جوانان این استان با هدف همکاری بیشتر در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، در نشستی با حضور حبیب ستوده نژاد، مدیرکل سازمان ورزش و جوانان و اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، تفاهم نامه همکاری دو سازمان با هدف انجام فعالیت های مشترک در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان امضا شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این دیدار با تاکید بر نقش کتابخانه های عمومی در پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، به ارائه گزارشی از برنامه های فرهنگی انجام شده از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست های کتاب خوان در سطوح مختلف، نشست های جمع خوانی و جلسات نقد و بررسی کتاب پرداخت.

بابایی با اشاره به مفاد تفاهم نامه منعقد شده افزود: ادارات کل کتابخانه های عمومی و ورزش و جوانان استان نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه به ویژه جوانان دارند. وی یکی دیگر از مهمترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه را فراهم آوری زمینه ورزش همگانی و استفاده از ظرفیت ها و اماکن ورزشی در اختیار سازمان ورزش و جوانان برای کتابداران استان بیان کرد.

حبیب ستوده نژاد، مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به آمار مختلف که بیانگر چاقی و اضافه وزن در میان کارمندان است گفت: یکی از مهمترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان علاوه بر توسعه فرهنگ ورزش همگانی میان کارمندان، تشکیل تیم های ورزشی مختلف و برگزاری مسابقات کارمندان با همکاری هیئت های مختلف ورزشی می باشد.

گفتنی است تبلیغات کتابخوانی در اماکن ورزشی، برگزاری نشست های کتاب خوان ویژه ورزشکاران و جوانان، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری مشترک دوره های خانواده، ازدواج و سلامت و تندرستی و همکاری و هماهنگی در خصوص برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و رویدادهای ورزشی ازجمله مفاد این تفاهم نامه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.